| AproapeDeInimaTa a întrebat:

Ce parere aveti despre Cristian Gog (castigatorul de la romanii au talent)?
Chiar credeti ca "citeste gandurile" sau in spate sunt doar niste trucuri ieftine?
Cum credeti ca a facut numarul de vineri seara?

Răspuns Câştigător
| denisadeny12 a răspuns:

Daca ne-a facut sa ramanem uimiti pe moment pai, inseamna ca tipul e super tare!
Fara sa te dezamagesc te anunt ca... la fel ca la oricare mentalist/ nu se pune problema de *a citi gandurile*. Sunt doar niste trucuri pe care le poti face sa para reale doar prin multa munca!
In ceea ce priveste ...cum a facut
http://www.libertatea.ro/......93859.html
Sper sa nu te dezamageasca totusi, este demn de apreciat!
Dill?

5 răspunsuri:
| rater1994 a răspuns:

Am primit un site mai demult adica acus 2 3 zile nul mai am scria exact cum a facut faza cu "oprirea pulsului" e fake tongue oricum inca el a recunoscut.

| Vl4dootz a răspuns:

In general mentalistii "lucreaza" pe mintea umana. Ei doar anticipeaza la ce-ai putea sa te gandesti. Ex: Cand a adus servieta a intrebat juriul ce cred ca este in servieta. A anticipat inainte ca mihai va spune documente (deoarece documentele se tin in servieta) Andra a zis ca e goala (credea ca e o pacaleala si ca servieta e goala)
andi numele castigatorului (daca esti in finala unui concurs de talante ce poate sa fie intr-o servieta la un concurs de talente decat numele castigatorului)
Sper ca te-am lamurit!
Bafta!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Trucuri ieftine. Chiar el a spus intr un interviu ca ar jigni inteligenta spectatorilor sai daca le ar spune ca este real ceea ce face el.

| DaNeo a răspuns:

Numarul cu incetinirea batailor inimii?
mai demult am vazut un documentar cu ceva oameni (din india parca sau indieni din amerca ...nu stiu sigur) care isi incetineau bataile inimii si metabolismul atunci cand o duceau mai greu(nu aveau ce sa vaneze, seceta, etc) si cred ca el areusit cu multa dedicatie si antrenament cat despre trucurile "ieftine" nu inteleg de ce le numiti asa, adica heyyy daca ati sti carei secretul da dar fara sa aveti habar si va treziti vorbind cas usoare si toate cele... oricum el ii mentalist/iluzionist cam asta-i treaba lui sa faca trucuri "usoare" (daca ar fi usoare s-ar prinde si prostii de trucuri) ca sa aduca fericirea pe buzele noastre si fascinatia si uimirea in ochii nostri
si da...cred ca a meritat sa castige nu cred ca ar fi vrut cineva sa castige krem doar pentru ca stie sa vorbeasca repede (rap)
sincer eu zic ca gog si dansatorii surzi(scuze dar nu le-am retinut numele trupei) ar fi meritat sa castige
asa numitele talente de la Ro au talent sunt mai mult exercitiu oricine poate face dans la bara, sa cante la chitara, breakdance cu multa munca da rnu tuturor le iese si acel lucru senumeste vointa...

| akico a răspuns:

Eu sunt foarte sigura ca nu au fost niste trucuri ieftine. pare o persoana inteligenta si nu ar veni in fata a milioane de oameni sa minta in halul asta. si de ce ii iau apararea... iubitul meu este pur si simplu vrajit de tot ce inseamna mentalism. desigur nu a facut performanta dar a studiat, si din ceea ce mi-a spus ca a citit intr-o carte scrisa de unul din marii mentalisti ai lumii este ceva cu adevarat greu. explicatie pentru ce a facut vineri nu am. Dar in Romania cel putin fiind o disciplina atat de putin cunoscuta si existand persoane care nu vor sa afle ce lucruri uimitoare se pot face, acest om este respins de foarte multi oameni, si injurat pe forumuri si site-uri de stiri. In strainatate mentalistii sunt foarte apreciati si chiar existau la un moment dat emisiuni pe discovery