| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre cursurile CISCO?

Răspuns Câştigător
| sigmanet a răspuns:

Daca ai posibilitatea si dispui financiar, te sfatuiesc sa le urmezi. Sunt cele mai bune cursuri despre retelele de calculatoare.

5 răspunsuri:
cami
| cami a răspuns:

Stiu ca le poti face in cadrul liceului, asta numai daca esti la profilul mate-info intensiv.
Se deruleaza in cadrul Academiei "Oracle" si se finalizeaza cu un certificat international (deci sunt recunoscute si in afara )pentru: Modelare de date si programare SQL, respectiv Programare PLSQL, cursurile se fac in timpul orelor de clasa pentru elevii din ultimul an de liceu.
O parere buna.

cami
| cami a răspuns:

Shin, ai dreptate, m-am inselat. I-am vorbit despre cursurile Oracle care la randul lor au 2 parti.
Cristi, imi pare rau, nu te lua dupa ce-am spus, Shin are dreptate.

Shin
| Shin a răspuns:

Cami cred ca ai incurcat cursurile. El a zis cursuri CISCO nu Oracle. Nu au treaba cu modelare de date sau programare de orice fel. Cursurile CISCO sunt pentru retelistica. Eu le recomand daca vrei sa incepi in aceasta ramura a IT-ului. Va trebui sa incepi cu Cisco CCNA v4 Exploration, apoi cu CCNP, apoi cu CCIE... dar deja aici vorbim de aproape 10 ani de studii happy
Mult noroc si spor la invatat, Shinwinking

Shin
| Shin a răspuns:

No problem, honest mistake happy
Shinwinking

| annddrei a răspuns:

Sunt piatra de temelie pentru cei care vor sa aiba o cariera in retelistica. Eu le-as recomanda chiar si in dauna facultatilor care nu te invata nimic practic. Eu am urmat cursurile la Academia Credis si am fost pe deplin multumit. Urmaresc site-ul lor si am vazut ca in octombrie au o promotie de doua cursuri la pret de unul, daca nu ma insel. Deci poti face toate cele patru CCNA-urile la pret de doua. Merita incercat http://cisco.credis.ro