| Zaharacru a întrebat:

Ce parere aveti despre dragostea la prima vedere? Credeti ca functioneaza la toate persoanele?thinking

Răspuns Câştigător
| Veve :X a răspuns:

Pai depinde de la persoana la persoana happy de exemplu eu nu cred in dragoste la prima vedere big grin nu mi s`a intamplat pana acum happy dar cine stie? whistlingbatting eyelashes Eu sunt de parere ca trebuie sa cunosti pe cineva destul de bine si apoi poti sa-ti dai seama daca il/o iubesti sau nu happy. Acum nabatting eyelashes fiecare cu parerile lui/ei happy

Bafta :*

5 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Nu e dragoste la prima vedere, e atractie.Si bineinteles ca nu functioneaza la toata lumeahee hee, doar la cei pe care ii nimeresti Cupidonsmug.

| Hmmmm a răspuns:

Eu nu prea mai cred in dragostea la prima vedere.
prima mea dragoste a fost dragoste la prima vedere(aveam 14 ani)dar p parcurs mi-am dat seama ca nu ma indragostisem d baiatul care era langa mine ci d imaginea lui, d cine vroiam eu sa fie, ma indragostisem d persoana p care mi-o imaginam eu ca e.ma "indragostisem" fara sa ii cunosc calitatile si defectele, ma indragostisem d el in 2 sec.
cu timpul mi-am dat seama ca dragostea vine in timp p parcrs ce cunosti o peroana. mi-am dat seama ca nu poti sa cunosti o pers in 2 sec si "a iubi" p cineva inseama sa ii apreciezi calitatile si sa ii accepti defectele.
deci la mine dragostea la prima vedere nu functioneaza.eu cred ca "dragostea la prima vedere"e d fapt doar atractie fizica.

| marrr a răspuns:

Nu se poate spune ca "functioneaza", ci doar ca se poate intampla. Cel putin la mine a fost dragoste la prima vedere in relatia pe care o am ohappy

| Bianca_3626 a răspuns:

Nu chiar la toate persoanele. Dar exista

| Marii a răspuns:

Nu exista dragoste la prima vedere, doar atractie de o persoana. Cine spune ca a avut o experienta cu "dragoste la prima vedere" inseamna ca nu stiu ce semnifica dragostea adevarata. happy