| turcudenis99 a întrebat:

Ce parere aveti despre faptul ca basarabia nu este alipita la patriamama? Si cine credeti ca sunt responsabili de asta?

3 răspunsuri:
| ascovit a răspuns:

Am tot vazut in ultima vreme oameni care isi doresc unirea Basarabiei cu partia mama ( ca sa folosesc aceeasi termeni)
Pe scurt, NU mi-as dori, situatia financiara in patria mama s-ar degrada enorm, schimbarile ar fi majore si in invatamant.
Da, patriotic as tipa si eu de nebuna unirea basarabiei cu patria mama, dar conscetintele ar fi devastatoare.
( aceleasi ca si autnic cand s-a propus pe timpul lui Iliescu unirea Romaniei cu Bulgaria, cand totul era pregatit insa Iliescu a renuntat de frica rusilor, cea mai buna decizie dupa mine)

| TomyRO a răspuns:

Nu am nici o parere.Responsabilii sunt niste oameni.

| cosmo123 a răspuns:

SINCER gandeste-te la o singura chestie.
la noi in tara e greu corect? basarabia e saraca corec?
daca ne-am uni cu ei ar fi prapad, deoarece bugetul nostru ar scadea pentru ca l-am imparti si cu ei, si at fi mult mult mai greu tarii noastre.