| Libelle a întrebat:

Ce parere aveti despre fetele care se fac cu culori mai turbate pe unghii(turcoaz, rosu aprins, verde, portocaliu), si se machiaza strident?

Răspuns Câştigător
| Dominicc a răspuns:

Unghii rosii suna sexy :X:X sau cele albe cu lac tongue

13 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Vara se cam poarta culorile turbate pe unghiithinking
Cele care se macheaza strident o fac doar pentru a atrage atentia. E unicul motiv plauzibil.Ar cantari cu un kg mai putin fara tencuiala aiatongue

| Bacemi a răspuns:

Ca acorda o importanta foarte mare aspectului fizic. Insa asta e un defect sau o calitate in functie de caracterul persoanei respective. Pentru o fata superficiala e doar un motiv in plus in a crede ca isi pune viitorul in aspectul fizic. Pentru o fata isteata si cu un caracter placut e un aspect pozitiv.

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Mie personal nu îmi place. Prefer ceva natural care să arate ok. Pt unghii eventual un lac incolor. Acele persoane vor să atragă atenţia atât. Baftă!

| Rukhsandra a răspuns:

Hey...eu imi fac unghiile in culori "turbate" cum zici tu dar de machiat strident nu...
adica putin fond de ten, rimel, gloss si atat...

| stweety10 a răspuns:

Din cate stiu eu culorile astea s`au purtat si inca se poarta, in special turcoazul, eu ma fac cu culorile astea si mi se pare ca imi vin foarte bine. Cat despre machiajul strident nu stiu ce sa zic...acum fiecare se machiaza cum ii place.

| Adya20 a răspuns:

Depinde acum de persoana, daca ii sta bine am o parere buna, nu vad de ce ai avea tu o parere proasta legat de astahappy Eu ma machiez cu foarte mult negru la ochi, sa zicem "strident" dar ma avantajeaza! Si inca ceva, nu vad de ce ar trebui sa-si faca cineva o parere buna sau proasta doar datorita culorilor stridente de pe unghii sau machiajului strident! Pana la urma nu unghiile sau machiajul arata ce fel de oameni suntem!happy

| aquila_4553 a răspuns:

Sincer mie imi plac culorile astea pentru unghii pentru ca sunt de varas\. si la moda.si nici la machiat nu am o problema, dar sa nu depaseasca limita extravagantului pentru ca o da il alta extrema.

| happy_7964 a răspuns:

Culorile " turbate" sunt foarte la moda si mie personal mi se par dragute. Nu vad motivul pentru care niste unghii viu colorate ar deranja cu ceva. Doar e vara si nu strica putina culoare in orasele astea cenusii.
Machiajul, in schimb, e altceva...Ideea era ca machiajul trebuie sa te ajute sa-ti pui in valoare calitatile si sa-ti ascunzi defectele. In schimb majoritatea pipitelor il folosesc pentru a-si picta o noua fata. Ce sa le faci daca e criza si n-au bani de operatii (in)estetice? laughing
Acum din cand in cand, pe la diferite ocazii, petreceri, etc. mai poti folosi si un machiaj mai colorat, dar ziua mai bine mergi pe natural si va fi mai bine!happy

| Patrăţel a răspuns:

Da' eu ce sa mai zic ca imi fac fiecare unghie diferit cu culorile astea ''turbate'' rolling on the floor. Nu inteleg care e problema cu unghiile? big grin daca tie ti se par ''turbate'' nu le purta pe unghii. acum, cu machiajul nu gasesc nimic atractiv in a te machia strident, dar la fel ca unghiile, nu te obliga nimeni sa te machiezi strident, si pana la urma nu poti judeca un om dupa cum isi face unghiile, sau cum se machiaza sau cum se imbraca, poate el gandeste cu totul altfel! happy totul tine de imaginatie, tu esti o persoana cam monotona daca consideri ca acele culori sunt ''turbate''batting eyelashes.

| ana2205 a răspuns:

Fiecare isi exprima sentimentele prin diferite metode, cum ar fi machiajul etc.Eu una nu am nimic in potriva lor, suntem liberi sa ne comportam cum consideram de cuviinta.

| liongirl a răspuns:

Bună!happy
Drăguțelor, eu vă recomand vouă să vă spuneți strict părerea, adicăbig grinA, îmi place sau BA, nu-mi place.Ideea este că pur și simplu deranjați prin lucrurile de genu:vai, că sunt niște nebune sau niște pițipoance sau că sunt niște fete care vor să atragă atenția. Dacă personalitatea noastră nu ne "interzice" sau nu ne face să ne simțim prost pentru că pur și simplu ne bucurăm de culoare și de viață, este total problema noastă, nu vă freacă pe voi creieru lucrurile ăstea.
Poți fi frumoasă, naturală și reprezentându-ți personalitatea și cu ajutorul unor culori pline de viață. Fiecare cu gusturile lui, lucrurile de genul ăsta nu se discută.winking
Bye!kiss

| bombonika98 a răspuns:

Te sfatui sa nu faci asa. fetele alea sunt CRAZZY

| Alexaaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Pfff. asa este personalitatea lor love struck le plac culorile tari si le place extravaganta. fiecare cu gusturile lui /ei daca fetei ii plac culorile mai intepatoare pe unghii si culorile tari si reci pe pleoape. asta le e felu. :p