| Alexandra18000000 a întrebat:

Ce părere aveți de fetele care nu se machiază, dar de cele care o fac?

Răspuns Câştigător
| CostinAlamariu a răspuns:

Ca băiat tot respectul meu pentru fetele care nu se machiază cu condiția că se mențin frumoase printr-un stil de viata sănătos (vitamine, creme de piele, somn suficient, etc.)

Prefer o fată care arata bine nemachiata decât una machiata.
Nu pot sa zic ca disprețuiesc fetele care se machiază, dar nici nu pot sa zic ca am cea mai buna părere.

3 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Ideal e sa nu aiba nevoie de machiaj si sa isi scoata in mod natural trasaturile frumoase, dar nu ma deranjeaza nici cele care se machiaza, unele stiu sa se machieze pe cand altele toarna glet pe fata de arata cu mult diferit fata de realitate atunci cand isi curata machiajul.
Cum am zis, ideal ar fi sa nu aiba nevoie de machiaj dar daca se machiaza putin mai ales la evenimente sau in ocazii in care trebuie sa se aranjeze cat mai mult nu e nicio problema, important e sa nu exagereze.
Unele au nevoie de machiaj sa se mai infrumuseteze putin, altele il folosesc in exces si arata diferit, important e sa fie un echilibru, frumusetea naturala a unei femei e mega atractiva, trasaturile unei femei frumoase in mod natural nu pot fi imitate de absolut nimic, ce e al femeilor e al lor.

| alina2k18 a răspuns:

O parere buna de ambele categorii.
Cat timp stie sa se machieze si adapteaza machiajul [ de zi, de seara ] e f bine.
Alea care nu o fac poate nu stiu, nu au rabdare sau prefera sa investeasca in altceva banii.
Cert e ca ambele categorii trebuie sa fie ingrijite: fara par slinos, unghii in ultimul hal, haine izinite, pantofi jegosiwinking

| Lioana a răspuns:

Fetele care nu se machiaza sunt normale. Fetele care o fac nu au incredere in frumusetea lor naturala si vor sa o imbunatateasca dar daca o fac prea strident, mai mult strica imaginea decat o imbunatatesc.