| sw33tLilleVampire a întrebat:

Bwna ce parere aveti despre fetele care se machiaza strident?

:X:Xx

19 răspunsuri:
| TwixulDrept a răspuns:

Depinde de eveniment. Daca te machezi strident pentru a merge la cumparaturi sau pentru a merge in parc sa faci jogging nu e tocmai ok. Dar la un eveniment special la o nunta/un botez merge.
Machiajul de zi cu zi nu ar trebui sa fie strident.

| EuSiCuMine a răspuns:

Fiecareia ii place un macheaj anume, mie imi place sa ma amchez dar nu fstrident deoarece imi stric ochii. Fetel care se macheaza strident, sunt niste fete carora le place mult amcheajul si isi pun o tona pentru a fi observate. Nu e nimic rau in asta, fiecare cum vrea el si cu parerea lui. nu cum a zis McTrewinking

| Annd a răspuns:

Naşpa.

| LoquitaSeMutaInViataReala a răspuns:

Nu'mi place machhiajul strident, categoric nu'mi place. nici machiajul nu'mi place happy

| yonutz1 a răspuns:

Da isi strica fata. treaba lor.

| Christtine a răspuns:

Acum na. depinde si in ce situatii. Eu ma machez destuld e strident parerea mea. dar ma machez si in asa fel incat sa-mi stea bine. Sunt innebunita dupa conturul cu tus. si mai ales dupa codite.

Iar cand imi tuna ma machez cu culori inchise. Si asta nu inseamna ca sunt vreo pitipoanca sau una care are foarte multe imperfectiuni. Singurul lucru care nu-mi place la fata mea sunt pistruii.

Asa ca fetele care se macheaza strident nu sunt neaparat pitsi sau urate fara machiaj. Fiecare fata se machiaza cum ii place si vrea.

| Biancaify a răspuns:

Mie nu-mi plac. daca isi pun o tona de machiaj eu cred ca vor sa-si ascunda toate imperfectiunile:-

| renee14 a răspuns:

Pitzi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oribil!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

îşi strică faţa big grin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.cred ca daca le sta bine, de ce nu? Eu una nu ma machiez, dar am prietene care o fac foarte strident.Le sta bine, si uneori le acopera defetele.Se machiaza pentru diferite spectacole, evenimente, iesiri, nu neaparat cu fiecare prilej de a iesi din casa.Nu am nimic impotriva daca cineva care face parte din cercul meu de prieteni sau apropiati se machiaza strident dar...mie una nu imi sta bine si de accea nu folosesc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt mai urate ca cele naturale ( like mebatting eyelashes!

| DexterKill a răspuns:

Sunt sinte pitipoance inculte

| ILŞMM a răspuns:

Mie nu-mi machiajul strident.

Trebuie sa fii naturală!batting eyelashes

P.S : Dacă te machezi strident vei da dovadă de pițiponceală.happy

| D3IuTzA14 a răspuns:

Poi inseamna ca dupa acel machiaj srident.Se ascunde o fata neplacuta. Adica cu multe dificultatihappy

| AndreiG11 a răspuns:

Sunt foarte sexy :X

| abby111 a răspuns:

Mai frumos este naturalul! in zilele acestea se cauta fetele naturale

| mihaela77 a răspuns:

Fiecare persoana are stilul ei...nu trebuie sa le judecam. daca ele se simt bine asa, e problema lor! Eu personal cred ca este de prost gust un machiaj mult prea strident ziua.Seara, mai ales la un eveniment special sau in club este ok

| simona_5268 a răspuns:

Buna sunt simona.parerea mea este ca ele vor sa iasa mai mult in evidenta si nu stiu cum sa mai faca.ca sa iesi in evidenta nu trebuie sa te manifesti in modul acesta. fundahappy