| AnonimMareMareMare a întrebat:

Ce parere aveti despre gay? Eu inteleg, sa se iubeasca si sa se ce vor ei la ei acasa, dar pe strada? Cum vi se pare ideea de a vedea doi barbati in loc public ca se saruta sau se tin de mana?

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu sunt prea încântată dar până la urmă e libertatea lor. expunerea ostentativă mă deranjează dar asta e valabilă și pentru cuplurile hetero. pe stradă trebuie să ai decență, indiferent din ce sexe e format cuplul

| Alyra a răspuns:

Sunt puțin mai deosebiți, dar nu am nicio problemă cu ei.
Afecțiunea asta publică e ceva ce mă enervează în general, fie că cineva e gay sau nu. Adică ok, ținut de mână, dar mai mult nu.

| Justme1997 a răspuns:

Imi pare perfect ok, nu vad mare diferenta între cuplurile gay si hetro. As prefera sa nu ii vad pe nicicare lingadu-se pe strada.

| RKBlue a răspuns:

"eu inteleg, sa se iubeasca si sa se ce vor ei la ei acasa, dar pe strada?"
Serios?
Ai vazut persoane gay care se sarutau pe strada? Eu sincer n-am vazut...
Stii ce am vazut?
Cupluri straight care mai mai se si dezbracau la colt de bloc, in autobuz, sau pe strada...
Moralitatea se aplica tuturor, nu numai minoritatii.

| christall a răspuns:

La noi nu se vede asa ceva. Gayi de la noi au inteles ca Romania nu e pregatita pentru o deschidere de genul asta.

| Hollyg a răspuns:

Buna! Nu am o parere anume despre termenul gay in sine cum nici despre ceu ce se declara gay. Intr-adevăr am o problema cu cuplurile gay ce se manifesta pe strada sărutându-se etc. Dar aceeași problema o am si cu cuplurile heterosexuale care fac același lucru. Un pupic nu m-ar deranja însă, săruturile lungi zgomotoase ce arată a preludiu consider ca trebuie sa rămână între 4 pereți acasa. Face parte din respectul fiecărui cuplu pentru relația sa. Si sinceră sa fiu. gay cupluri nu prea am vazut cat am vazut cupluri hetero.

| marinescub701 a răspuns:

Aceeasi parere pe care o am fata de cuplurile obisnuite, absolut adorabil ca va iubiti, dar totusi sunteti in public, sunt lucruri care mai bine se tin in privat, tinutul de mana e perfect ok, un sarut micut ceva, dar nici pana in stadiul in care se ling oamenii in fata ta

| bianca47 a răspuns:

Sunt de parere ca toti suntem oameni si suntem la fel. Cum si cuplurile straight se pot saruta sau tine de mana, asa si cuplurile gay pot. Nu e nimic iesit din comun.