| anonim_4396 a întrebat:

am 2 intrebari foarte interesante pentru voi. In parte e despre gay sau bisexuali (pun in evidenta ca sa poata vedea toti din prima despre ce e vorba, poate o persoana gay sau bi sa intre ca de la el/ea ma intereseaza mai mult raspunsul).

1) De ce in mare parte cand o persoana vede ca 2 femei se saruta sau se tin de mana pe strada, nu au o parere sau daca e rea, sunt putini care o fac, dar cand vad 2 barbati ca se saruta sau se tin de maini absolut 100% din oameni, sunt scarbiti si nu le plac asa ceva?
De ce zic, si intr-un fel asa sunt si eu dar in parte. Nu am nimic cu gay lesbi bisexuali, intodeauna am zis, ce freaca pe cineva ce fac altii in dormitor, dar mergand pe strada sa vad 2 femei ca se tin de mana nu mi se pare "urat", sa le vad ca se sarut. mi se pare ceva excitant (asta cu siguranta o gandesc majoritatea barbatilor, poate nu numai cei hetero), dar daca as vedea 2 barbati sa se tina de mana, mi sar parea aiurea, sa-i vad ca se sarut deja intra in altele. nu e ca as face ca majoritatea cocalarilor, sa incep sa tip dupa ei, pur si simplu m-as ridica si as pleca. De ce e asa? Cu majoritatea care am discutat e la fel, la femei nu e mare chestie, dar la barbati cand vezi nu e deloc "bine".

2) referitor la gay acum, nu puteam pune intrebarea asta para prima. Voi (gay, bisexuali, lesbi, e imposibil ca sa nu fie care pe aici) cand vedeti 2 persoane hetero ca se saruta, va deranjeaza? adica cum majoritatea celor hetero cand vad 2 persoane de acelasi sex ca se saruta sunt revoltate (mai ales religiosi) asa sunteti si voi? sau nu va pasa deoarece asa am fost toti crescuti de mici ca asta inseamna "normal", ce noi i-am dat definitie.
Daca nu vreti sa raspundeti aici, puteti lasa si pm, nu ak iq de maimuta sa zic ceva sau mai stiu eu ce, dar chiar as vrea sa stiu ce parere aveti.
Daca ati citit mersi, sa vedem cine ce raspunde.

14 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nici intre 2 pupeze nu e normal sa faca intimitate in public ce rost are sa mai zic de homosexuali. Eu prefer sa mor decat sa ajung gay mai bine singur decat in situatia aia, femeile sant complicate nici dumnezeu nu cred ca le mai intelege si pana la urma interesul meu e sa traiesc dar nu vreau sa ajung pensionar

| AlexanderAdrian a răspuns:

Nu cred ca e normal sa te saruti pe strada. La propriu. Una e un mic pupic din cand in cand si alta e sa-si faca un cuplu spalaturi bucale.

Tinutul de mana sau de umar sunt lucruri normale pentru un cuplu indiferent din ce sexe e format. Trebuie sa fim mult mai intelegatori.

E intotdeauna aceeasi problema. Normalitate versus diversitate. Ce e foarte deranjant e ca normalitatea da intotdeauna in cap diversitatii desi homosexualii si lesbienele nu ar discrimina niciodata heterosexualii.

Ca un fapt divers, exista si femei pe care le excita sa vada doi barbati sarutandu-se sau facand sex. Petrecand ani de zile in cateva jocuri social-mmorpg am auzit destul de mult lucrul asta de la femei din america in mod special dar si din Anglia sau restul europei mai civilizate.

Fetele care sunt prietene, fiind considerate sexul slab, emotive, delicate, sentimentale, se tin de mana de prin gradinita. Sunt secvente si cu prietenele din Sex and the city unde femeile alea merg pe strada tinandu-se de mana. Barbatii fiind priviti ca masculi puternici mai lipsiti de emotivitate si sentimentalism, probabil ca e mai dificil de privit in astfel de situatii.

Nu cred ca exista vreo persoana gay sau bi care sa fie deranjata de sarutul dintre hetero fie pe strada sau in alta parte.

| anonim_4396 explică (pentru AlexanderAdrian):

Un raspuns bun si complet. mersi. oricum ce zi zis la inceput e oarcum adevarat si pentru mine. deseori asist la asa "specimene" mai ales in metrou, cand ii vezi ca se spala pe dinti vreo 10 minute, si se mai si uita sa vada daca se uita cineva. sunt dusi cate unii, dar ce sa le faci

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu sunt dusi, e un fetish numit exhibitionism. Acest fetish merge de la gesturi de tandrete mult prea intime precum sarutarile prelungi sau atingerile in zone mai intime pana la exhibitionismul patologic.

Atentie, tinutul de mana, saruturile scurte, imbratisarile, tot ce nu poate fi considerat obscen sau cvasi-obscen, sunt gesturi ok si trebuie tratate ca atare indiferent cine le face.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu pot suferi 2 prosti lingandu-se in fata mea, mai ales in metrou, unde e spațiu mai închis, aglomerat, deci e dificil sa eviti. Si majoritatea mai au si niste priviri din alea înțepătoare, nu cumva sa îndrăznească cineva sa le zică ceva ca e vai de mama lui daca le strica lor momentul etern de intimitate in public. Asemenea specimene trebuie transate cu ranga lui Gordon Freeman. Fără misto. Ah, era sa uit. Poate sa fie de toate orientările sexuale posibile, inclusiv hetero. Dar chiar mi-e scârbă. Si mi-e scârbă si mai mult de tinerii aia deprimati care postează pe TPU ca sunt virgini si le vine sa planga ca n-au prietena, când asista la peisaje din astea caracterizate de gesturi "tandre", desi eu le vad cu totul altfel. Putine lucruri mă dezgusta la fel de mult. Parca îmi doresc sa fiu asexual pe veci, ce naiba! laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Cati ani ai?
poate te intrebi de ce. daca ai 13, na, la varsta aia cui ii place sa vada pe altul sa se sarute (chiar daca in ziua de azi sa ai "iubit" e la moda la 10 ani dar na.) daca ai 18+ ma mir,, nu multi sunt cei in ziua de azi care nu vor sa se linga in vazul lumii numai sa para mai inteligenti.
ps: chiar te omori cu Half-Life sau pomenesti de plictiseala? laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

23. Si consideratia ta e fix pe dos. Cand ai atins un prag de maturitate incepe sa te dezguste si acele lucruri care cica fascineaza pe toata pulimea.
Credeam ca tu fiind fan House o sa pricepi o parte din sarcasmul meu. Dar vad ca incepi sa ma consideri pe mine ciudat acum. Inseamna ca e bine, din punctul meu de vedere...si al lui House.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Stai tu linistit, ciudat vad eu pe toti. cum altii ma vad pe mine "ciudat" ca prefer sa muncesc dar nu merg la petreceri sau sa beau pana cad sub masa ca un betiv fara viitor, asa ii vad eu pe fiecare cu ceva ciudat la ei, ba ca stiu doar sa petreaca, sa bea inseamna ca nu se poate petrece fara, sau sa schimbe unul sau alta pe sosete etc. daca ai sta sa te uiti la toti, fiecare are ceva ciudat care il consideri tu.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu suport petrecerile si bautura! angry

Uh, uite ca semanam!

| CosminC86 a răspuns:

Salut. In primul rand, nici mie nu-mi pasa ce fac altii in dormitor insa daca se saruta pe strada atunci e o problema... Indiferent daca e gay, bisexual sau heterosexual.
Si acum, ca sa evit altele, nu sunt gay, nici bisexual si nu sunt nici pro, nici contra, pur si simplu nu-mi pasa atata timp cat nu ma deranjeaza pe mine.

| Morrígu a răspuns:

Iti raspund eu.
Sunt lesbiana.
1. La fel cum ai spus si tu, doua fete arat excitant pentru barbati, care barbat nu ar vrea sa si-o traga cu doua? Si atunci cand le vad, apare fantezia. De aceea lesbienele sunt acceptate mai usor sau cele bi.
La barbati, nu mai e la fel. De ce? Raspunsul se intelege de la sine.
2. Nu, nu ma deranjeaza si nici nu ma scarbeste. Mi-e indiferent...

| anonim_4396 explică (pentru Morrígu):

Eu n-as vrea. E dezgustator! straight face Si prea pervers. Societatea e defecta...ca sa nu zic curvistina...dar am zis-o deja.

| anonim_4396 explică (pentru Morrígu):

Mersi ca ai raspuns, eram curios din partea asta de vedere.

| fleetFoxes a răspuns:

Sa fii gay (se foloseste si la fete), bisexual e complet firesc.
1)Aparent tu esti heterosexual si e cunoscut ca filmuletele porno in care joaca doua sau mai multe femei sunt apreciate la unison de heterosexuali (femei si barbati). Aparent, tie ti se pare excitant si normal sa vezi doua femei, dar te "deranjeaza" cand locurile sunt luate de doi barbati. Nu imi explic de ce, deoarece lucrurile sunt la fel de firesti pentru ambele sexe. Cum ai zis si tu, nu te freaca ce fac altii in dormitor, deci nu ar trebui sa te simti deranjat de un cuplu gay. E pur si simplu atractia pe care tu o simti fata de o femeie, dar se intampla ca ei sa o simta fata de un barbat. Repet, total firesc.
2)Nu. Sa vad un cuplu heterosexual manifestanu-si dragostea in public nu ma dezgusta, dar nici nu ma atrage/excita. Mi se pare. ok? Adica, nu e deranjant, dar nici nu as plati sa ii vad. E firesc/normal, dar atata tot.