| elutza_8527 a întrebat:

Ce parere aveti despre italii care omoara romani? aseara un vecin de la mine a in varsta de 23 de anii a fost injunghiat mortal intr-o discoteca in italia

2 răspunsuri:
| Romancutza a răspuns:

Italieni sunt foarte superficiali. Ei vazand la randul lor romani care ucid, cred ca toti romani vor ucide.

Asta este traiesc in Italia de aproape 4 ani si niciunul nu si-a schimbat comportamentul fata de mine, sunt foarte egoisti cu toata lumea nu numai cu romani. Nu putem judeca un italian care a omorat un roman, de ce nu judecam mai multi romani care au omorat mai multi italieni ca doar niciunul nu e poarta de biserica.Nu?

| andreea_1822 a răspuns:

Eu cred ca italienii sunt mai rai decat romanii din toate punctele de vedere.Pentru ei nu conteaza ca si romanii sunt oameni.Ne baga pe toti in aceeasi oala, ca sa spun mai pe romaneste... si sincer daca cei aflati la putere nu vor lau masuri, vor fi tot mai multe cazuri nefericite.