| Myrtille a întrebat:

Ce parere aveti despre Moldova si moldoveni? Tot ce credeti-fiti sinceri!

6 răspunsuri:
| misterioaѕa a răspuns:

Buna.
Sunt niste oameni buni la suflet si se gasesc fete frumoase.
Eu sunt din Moldova(Iasi)
Pa, pa.

| misterioaѕa a răspuns:

@Maaaria Nu sunt curve ci frumoase si sunt iubite de baietiwinking
In fine...asa spun unii!
Numai bine!

| AG a răspuns:

Buna
Nu stiu daca te referi la Moldova de peste Prut, sau de regiune, dar eu sunt din Bacau, si sincer moldovenii sunt oameni normali. Nu spun asta doar pentru ca eu sunt moldoveanca, o spun pentru ca asa e. Normal, exista si exceptii, care chiar te sperielaughing dar sunt doar exceptii.

| Ramonaaaa a răspuns:

Oameni ca orice ombig grin.

| Cristina_5283 a răspuns:

Eu stiu ca sunt foarte de treaba si politicosi. unii zic ca moldovencele sunt c***e acum nu stiu thinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred că nu are nicio treabă regiunea de proveniență cu caracterul unei persoane. Sunt ca muntenii, oltenii, bănățenii etc.
În Moldova nu am fost niciodată, nici în cea de peste Prut, nici a noastră.