| Elena1994 a întrebat:

Ce parere aveti despre patriotism? Cel mai lung raspuns primeste Fundaa!

Răspuns Câştigător
Apache
| Apache a răspuns:

Patriotisumul este o chestie irelevanta in societatea de astazi! ...pana la urma nu cred ca poti judeca o persoana care pleaca in strainate, ca sa isi intretina familia ca nu e patriot!
...atunci cand societatea in care traiesti se duce de rapa este usor sa iti pierzi patriotisumul si increderea in tara...
totusi sunt persoane care ar si muri in razboi de dragul tarii...iar acele persoane merita statui!
dar sunt putine persoane in ziua de azi care ar face asa ceva...cand trebuie sa suporte umilintele zilnice oferite de aceasta tara!
Nu stiu Romania e tara mea ...si tin la ea, dar mai intai ma gandesc la mine si familia mea, ai abia mai apoi la patriotism!