| PumpkinDoll a întrebat:

Ce parere aveti despre persoanele care au ramas repetente? Chiar de 2 ori

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Daca are un profesor ura pe ei si nu-i trece intentionat atunfi mai inteleg, altfel mi se par prosti, daca nici o Clasa nu poti trece ce pretentii sa mai ai de la vreun examen?

| Freya1 a răspuns:

Nici una.Si eu am repetat un an din cauza unor probleme.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Niste iresponsabili, ori sunt prea prosti ori se prefac laughing)

Răspuns utilizator avertizat
| AlexSalling a răspuns:

Nimic nou.

| Credinoameni a răspuns:

Hei, chiar si Sadoveanu a ramas repetent in clasa a treia laughing
Au problemele lor pe care ii fac sa ia o asemenea atitudine ca nu le pasa de invatat si de scoala. Poate au probleme aca de unde stii? In general, copii incep sa nu-si mai scrie temele din cauza ca sunt afectati de o cearta dintre parinti.Acesta devenind un obicei care duce la corigenta si repetentie.ei, saracii incearca sa atraga atentia cu atitudinea lor, dar lumea ii judeca.Chiar daca ai vrea sa le ajuti, ar refuza, probabil pentru ca daca te-ar lasa, asta i-ar face face sa nege faptul ca nu le pasa si sunt bine.
Eu insumi mi-au scazut notele din cauza unor certuri repetate care m-au afectat si nu am mai putut sa invat... Poate ca la ei este acelasi lucru care a devenit o obisnuita.