| Puxy:X a întrebat:

Ce parere aveti despre persoanele ce asculta manele?

dar

despre persoanele ce asculta rock?

Răspuns Câştigător
| Rebecca a răspuns:

Nu am nici o problema cu niciunul dintre ei. Pana la urma, fiecare asculta ce ii place nu? te'am pooopacit

10 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Sunt foarte putine manele care merita ascultate. De obicei nu agreez manelele si nici pe cei care le asculta. Dar aici depinde. Sunt si oameni care prefera manelele pentru distractie dar totusi nu sunt plini de figuri. In legatura cu rock-ul ( si eu ascult rock destul de mult ) nu e nicio problema. Dar nu ascult metal si de obicei nu agreez pe cei care asculta metal. Cei care asculta rock sunt ceva mai inteligenti din ce am observat eu. Dar eu spun sa nu luam extremele. Eu de exemplu ascult muzica din toate genurile muzicale. Sunt de condamnat cei care asculta doar metal sau doar manele fara sa stie ca mai exista si alt gen de muzica. In rest e in regula. Nu am nicio problema.

| fluturas a răspuns:

Nu ascult manele si nici rock happy, dar nu am nimic cu persoanele acre asculta manele sau rock love struck am prieteni foarte buni care asculta manelewinking

| Pho3nix a răspuns:

N-am nici o parere. Gusturile nu se discuta.
Dar nici sa mearga pe strada cu maneaua la maxim pentru ca nu e frumos.

| IepurashRocker a răspuns:

Mereu e un rãzboi continuu între manele si rock. Mai ales cã rock-ul e clasificat de multi "muzica pe care dai din cap" straight face nu înteleg... revenind, eu nu prea cataloghez oamenii în functsie de genul de muzicã pe care îl ascultã. big grin

| Alisa a răspuns:

Nicio parere. E alegerea lor si trebuie respectata.

| rockaholic a răspuns:

Cu rock`ul nu am nimic pentru ca il ascult. SI stiu foarte bine ca este un stil foarte greu de acceptat si de adoptat.
Dar in schimb manelele?:O Maneaua este muzica omului incult. Canta despre bani, femei si dusmani. Romania e invadata de manelisti. Oare or fi macar 1% din romani care asculta rock?
Romania e plina de cocalari si pitipoace.

| Nimic special a răspuns:

Fiecare dupa preferinte laughing eu de la un timp ascult toate genurile blushing
am pe tel manele, rock, hip-hop, house de toatehappy.

| username_8290 a răspuns:

Cu rock nu am nimic.
Pe cei care asculta manele nu ii detest pentru asta ii detest ca in general sunt numai piti si coca. Care sufera in pubilc cantand,, am bani si am femei si iti dau si tie daca vrei laughing ". Nu am nimic cu manelele da am cu felu acelor oameni happy.

| ♥ Sorina a răspuns:

Konnichiwa`!;;]
Poi. nu ca as avea ceva cu persoanele care asculta manele, dar manelele mi se par parca asa scarboase si urate. Si nu-mi prea plac genul asta de pers. Cei cu rock-u nu am nimic cu ei, putin cam "energici" adic prea disperati din dat cu capul si zbenguiala :]]
Dar na gusturile nu se discuta. :]

Sayonara`!;;]

| Chrystyne a răspuns:

Pai.despre cele ce asculta manele: eu una le detest; nu stiu de ce, dar nu imi plac, deci sunt "manelisti", iar cei ca ei sunt mai des dezagreati.
Iar despre cele care asculta rock: mai ascult si eu din cand in cand. Depinde de melodie si solist...

Cam atat cred eu... *Fara suparare pentru iubitorii de manele*