| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre persoanele FLEGMATICE? (nu-mi dati sinonime din dex.)

Răspuns Câştigător
| MegamortX a răspuns:

Nu cred că pot să-mi fac o părere bine definită despre ei. Chiar dacă au acelaşi tip temperamental, nu toţi se comportă sau reacţionează la fel în diferite situaţii. Dar, dacă e să generalizez, îmi place faptul că flegmaticii sunt stăpâni pe ei înşişi şi de obicei sunt calmi şi răbdători. Totuşi, atitudinea aceea de nepăsare care îi caracterizează poate fi enervantă (vorbesc din experienţă). Cu toate astea, nu pot să spun că am o problemă cu ei. Şi tipul meu temperamental predominant, după melancolic, este cel flegmatic.
Mai degrabă, aş putea spune că sunt mai deranjată de colerici, deşi, în timp, m-am obişnuit să le fac faţă şi lor şi să ignor atitudinea aia de superioritate şi dorinţa lor de a fi în centrul atenţiei.

| YourB0SS a răspuns (pentru MegamortX):

Funda nu e neaparat fiindca tu ai avut un raspuns excelent, dar este bun, ti-am dat-o pentru ca am vazut ca esti un utilizator activ, pacat ca nu ai atat de multe "funde".

| MegamortX a răspuns (pentru YourB0SS):

Şi ce se presupune că ar trebui să fac eu cu mai multe funde sau cu cele pe care le am deja? Nu valorează nimic, deci pentru mine sunt inutile.

| YourB0SS a răspuns (pentru MegamortX):

Si pentru mine e la fellaughing

4 răspunsuri:
| Stresanta a răspuns:

Nu le suport. Se cred superioare, sau cel putin asa dau de inteles. Pe mine ma scarbesc!