| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre persoanele tacute?

12 răspunsuri:
| AnaBejenaru a răspuns:

Persoanele tăcute sunt mai rețiunute.Eu sunt așa, dar am avut doar de câștigat pentru lucrul ăsta.

| anonim_4396 explică (pentru AnaBejenaru):

Cum adica retinute? Nu inteleg ce vrei sa spui prin asta.

| AnaBejenaru a răspuns (pentru anonim_4396):

Judecă în tacere, nu intră în polemici. Când alții se ceartă, de exemplu, o persoană tăcută analizează și intervine doar atunci când situația o cere.Nu știu, persoanele tăcute au mult mai multă imaginație decât cele mult prea entuziasmate happy

| T0T a răspuns:

Nu am nicio părere. O persoană tăcută poate ascunde multe în suflet însă dacă nu o cunosc nu știu ce anume ascunde. Dintr-o anumită perspectivă par interesante însă unele exagerează cu tăcerea și își distrug relații sociale. Dacă nu zici nimic nimeni nu te va cunoaște nici măcar puțin și nimeni nu va avea răbdarea să îți scoată cuvintele cu cleștele din gură. Și eu sunt destul de tăcut însă nu exagerez ca alții.

| Mayhem666 a răspuns:

Eu sunt o persoana tacuta, deci nu stiu ce alta parere sa am despre mine decat una buna. Oricum, nu toti cei tacuti sunt la fel.

| GoldenZenith a răspuns:

Unii sunt pur si simplu mai timizi. altii tac si le fac. Majoritatea sunt periculosi, astia tacuti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu stiu din proprie experienta. Sunt tacute, deoarece gandesc prea mult, sunt foarte introspetive, introvertite, se gandesc de 10 ori inainte de a actiona si de multe ori se consuma pentru diverse chestii care pentru altii nu valoreaza nimic. Nu le place sa fie in centrul atentiei si sa fie descoperite de toata lumea, sunt sensibile, empatice si suparacioase, dar prieteni adevarati care te asculta si vor sa te faca sa te simti mai bine.

| 393Dan a răspuns:

De obicei sunt mai atent cu ei, pentru ca ei nu dau totul pe fata si nu poti sti ce fel de oameni ar putea fi.

| Xdreaper21 a răspuns:

Foarte faine mai ales fata de cele cu tupeu
Hai ca voi fi foarte sincer
Eu in colectivul meu(zici ca is profa de romana) 99% din fete sunt timide bine cand vorbim si cu nevunoscuti ala 1% is persoana jumi juma
Eu prefer persoanele timide cu persoanele in care nu au incredere
Sunt sincer cu tine orice smart 2 sau tupeu cum mi-a scris unu ca am vorbit cu soramea si ala zicea ca e iubitasa soramea si fix asa a scris ke wrei ba tupeu daca iti dau 1a te omor
Randeam cu familia de asta si cu gasca in fiecare zi de prostia sa
Dar cand l-am intalnit l-am batut de s-a rugat lui dumnezeu sa nu se mai intalneasca cu mine sau macar sa nu mai aiba tupeu sa se ia de mine(am mers cu el la biserica si l-am fortat sa o spuna cu voce tare)

| Vlach a răspuns:

Eu nu prea ma consider tacut,chiar daca toata lumea zice ca sunt,iar din cate teste de personalitate am facut pe net,aproape toate mi-au dat ca-s introvertit
Totusi,persoanele extrem de tacute nu sunt toate la fel,unele pot fi doar foarte ganditoare,altele doar prefera sa se scufunde in propria minte,altii sunt doartimizi si ezita sa vorbeasca mult, si acum vine cel mai rau tip: acel tip de persoane tacute si rele, au totusi o picatura de bunatate, dar se poarta groaznic cu cine nu le convine, genul ala de persoane care te ranesc cu doua cuvinte spuse la momentul potrivit
Dar in general, sunt oameni buni happy

| Roxette99 a răspuns:

Sunt persoane inteligente Care stiu exact cand trebuie sa vorbeasca.

| deepworld150 a răspuns:

Sunt persoane care au multe probleme tinute ascunse in ei.Persoanele tacute si timite cica au multe sentimente si iubesc mult