| Magic a întrebat:

Ce parere aveti despre pitipoance si pitiponci?

Răspuns Câştigător
| dulc3'maria a răspuns:

Pai... pitzipoanca este o tanară bucată feminină, ce intruneşte cel puţin două din urmatoarele condiţii:
-imbrăcăminte provocatoare ce scoate in evidenţă calităţile fizice, eventual sumară, eventual ‘by designer’, cu sau fără logo. moto-ul e: nu contează cum arată, e de firmă.
-aspect ingrijit (coafat, manichiura, machiaj, mireasma imbietoare) spre fals şi plastic. ex: unghii false, extensii de peăr, solar, gene false, lentile de contact, tocuri (chiar dacă e in trenul personal in drum spre mare).
-fizic intregit de zambete largi pentru diversi masculi cu potential, o bine-dezvoltata tehnica de flirt adaptata tuturor situatilor, plăcerea supremă fiind să aibă caţi mai mulţi admiratori. in acest fel ea işi reconfirmă statutul de femeie fatală.
-flegmatism fata de restul muritorilor, are impresia că este femeia ideala, fiecare din piţipoance se declară unică, toti o invidiază in viziunea ei, pentru că ea este perfectă.
-suferă de mania persecuţiei, are mulţi duşmani şi tocmai de asta ii place să se afişeze in diverse ipostaze (considerate de ea sexy) ca să moară duşmanii de ciudă.
-are un gust incredibil de prost la haine, o putem vedea in combinaţii de trening + bijuterii masive de aurlaughing
Iar "cocalarii" sunt acei manelari cu acele lanturi de 10 kg la gat si cu acel tupeu arogant care arata cat de valorosi sunt in societatelaughingcocalar e oricare e penibil si exagerat la un moment dat...acele persoane lipsite de etica, neincadrate prin actiunile lor in limitele bunului simtwinking

14 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Sunt persoane care sunt instabile emotional sau instabile cerebral. Oricum nu ar trebui ocoliti. Ar trebui sa ii invatam sa nu mai fie atat de plastici si sa isi exprime propria personalitate fara teama de a fi respinsi de societate. Eu am incercat mereu sa aduc putina schimbare in modul de gandire al acestor persoane.

| DarQueen a răspuns:

De pitioance am auzit. da pitiponci.laughing))))nu prea...am o parere destul de proasta, caci se reprezinta a fi fitoase(pitipoancele). lucru care ma enerveaza la culme.deci, Nooooot!

| Pho3nix a răspuns:

Pitiponci? Asta de unde ai scos-o?

| viatadecacatt a răspuns:

Pitiponci=))?
Poate cocalari.
http://pitzipoanca.org/...
Au fite, mofturi, tupeu cica ei sunt smecheri si au lumea la picioare dar de fapt sunt o adunatura de distrusi\distruse care se imbraca ca dracu!

| Supradoza.De.Vise.Interzise a răspuns:

Am auzit de pitioanca .este o pasare, nu smug laughing)
Ce parere sa am despre ele. sigur lentilele de contact sunt defecte si saracii oameni nu stiu cum se imbraca sau cat de ridicol arata!
Da ce sunt aia pitiponci laughing) poate cocalari tongue.
Despre ei ce sa zic ...multe fete cu prost gust si minte scurta se indragostesc de ei.

| JoJo a răspuns:

Pitiponci?! rolling on the floorrolling on the floor
lol! sper ca ai pus-o in gluma ca altfel ar fi tragic!

| faranume a răspuns:

Nicio parere ...fiecare face ce vrea... daca asa vor sa fie eu nu le stau in calewinking

P. S:Masculinul cred ca e ra "cocalari"laughing

| iri a răspuns:

Oameni fara viitor laughing) ma dezgusta.

| Magic explică:

Pitiponci, eu ce v-am spuslaughingrolling on the floor

| TeoIonela a răspuns:

Deci.stiu un specimen prin scoala nostra...sunt genul de fete care au un telefon in mana stanga si zic:Fta, care dintre telefoane imi suna?laughinggenul de fete care combina rozul la orice.chiar si la verde...laughingalea care au posetute oricat de urate a fi, totusi, sunt de firma. iar cocalarii.cum ii numesti uh "pitziponci"sunt baetii care poarta aur la gat de sunt gata gata sa pice in 4 labe de greu ce e...laughingasta e frate... vorba profesorului de fizica:daca pamantul ar fi un dreptunghi ar fi mai bine pentru ca daca l-am inclina putin ar mai pica prostii dupa el...laughing

| Independent a răspuns:

Niste persoane care ma dezgusta!happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prost-gust! Exces de prost-gust!happy
Parerea mea...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pitzipoanca si cocolari fara suparare eu nu am nimic cu ei dar au momente cand chiar isi fac buzle alea asa si chiar intrec masurahappysi mai lasati-o usor cu tonele de aur si ruzul iar baietii... aa da cee cu pantalonii aia asa de largi si taiati peste tot...happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pitipoancele sunt niste tipe ca oricare altele doar ca au un mod mai aparte de a se imbrak, machia si de a se aranja in general, iar din cauza asta atrag multe comentarii pe seama lor dar trebuie sa recunoastem ca atrag si multe priviri.singura kestie fffffff enervanta la ele este ca folosesc kuvantul "fata"la fiecare doua kuvinte