| Aasdfghj a întrebat:

Credeti ca prietenia are o anumita varsta pentru a se forma? E posibil sa-ti faci prieteni si la o varsta mai inaintata precum 20-30 de ani? Ce parere aveti? happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Endoryus mananca mult kkk ca de obicei.
Aceleasi lozinci ca numai la varsta lui abia atinsa recent a descoperit si prieteni si alte "adevaraciuni".

Prieteniile se leaga la orice varsta. Faptul ca legi prietenii dupa 20 de ani nu garanteaza ca vor si tine.
Ca o prietenie sa se mentina conteaza mult natura prieteniei.
Mai inainte de toate trebuie sa eviti prietenii tolomaci si care nu stiu sa te respecte. Cat mai curand posibil.
In general daca te feresti de prosti, puturosi, zgarciti si complexati sau laudarosi/invidiosi (din fire) poti mentine prietenii mult si bine de la orice varsta.
O prietenie inceputa si mai prin adolescenta poate evolua si in ceva mai frumos cu timpul. Deci nu e vorba ca de la varsta cutare o prietenie e mai slaba/stransa.

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cu siguranta iti poti face prieteni la orice varsta. Important este sa fii deschis si generos. Eu mi-am facut prieteni foarte buni si dupa 30 de ani

| Drimmero a răspuns:

Daca e una bazata pe incredere, sinceritate si ganduri bune,, da!

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Eu cred ca da, adica de ce nu? ce are?

| Aasdfghj explică (pentru Doarunaltutilizator):

Nu are nimic. Si eu cred ca se poate. Voiam sa vad si alte pareri, de asta am si postat la categoria conversatii. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De cand 20 de ani e o varsta inaintata?
Da, este posibil, de ce n-ar fi? Oricum majoritatea prieteniilor pe care ti le faci inainte nu dureaza prea mult timp.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cam la varsta aia incepi sa gasesti oameni cu cap si adevaratele prietenii se formeaza. In anii de scoala nu prea vezi asa ceva. Multi mint ca da dar nu prea sta treaba asa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da se poate, tot ce trebuie sa faci este sa inviti oameni in viata ta.