| DrageanElena a întrebat:

Ce parere aveti despre tatuaje? pro - contra? de ce?

Răspuns Câştigător
| kayan a răspuns:

Mie imi plac foarte mult... cred ca tatuajele sunt o arta (cei ce le fac sunt clar niste artisti) si mai cred ca fiecare are libertatea de a lua propriile decizii...

important e sa iti faci un tatuaj din motive intemeiate ca sa nu ajungi mai tarziu sa-l regreti. eu nu mi-am facut unul (sau mai multe) inca tocmai din cauza asta... ca nu am un motiv bun big grin

si inca ceva... din cate stiu, tatuajele creaza dependenta... iti faci unul si apoi nu te mai poti opri laughing

PS: mie imi plac la nebunie femeile cu rochie de seara, tocuri si tatuaje laughing atata timp cat tatuajele se armonizeaza cu linia corpului ei si nu sunt trantite acolo pe o mana, doar asa sa fie big grin

25 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Depinde de tatuaj. Daca este temporal sunt pro. Daca este definitiv ai grija sa fie mai micutwinking
Depinde de gusturile fiecarei persoane big grin

cami
| cami a răspuns:

Pro-pentru cele temporare.
contra-pentru cele definitive.
De ce? nu sti ce schimbari pot aparea in viata ta. iar tatuajul, poate ca nu-ti da un avantaj chiar atat de mare.
Si eu vreau sa-mi fac tatuaj... normal ca temporar... happy

| SweetCandy a răspuns:

Pro pentru tatuajele mici si definitive
contra tatuajelor mari si coloratehappy

daniela
| daniela a răspuns:

Unele sunt chiar sic, dar cand ii vezi pe unii din cap pana in coada tatuati (chiar daca tatuajul este o adevarata opera de arta) sau pe cei cu cate o sirena sau o o ancora... ah

| BUBULINA a răspuns:

Pe mine nu ma intereseaza ce face altu
mie una nu imi plac

| alexdop21 a răspuns:

Pro dar sa nu imi fac eu, am fost odata sa imi fac unul, l-am si platit si cand am vazut acul de la aparatul ala, m-am cam speriat si nu mi-am mai facut, acum imi plac dar sa nu mi le fac eu big grin

| sorin a răspuns:

Imi plac, chiar am vrut sa imi fac si eu unul definitiv dar totusi e mai frumos cand le vad la altcineva.

| Abcfunny a răspuns:

Pro ...am avut 10 temporare

| Casiana a răspuns:

Nici pro- nici contra-....Fiecare cum doreste!

| PauLa.M a răspuns:

Pro
Chiar daca am o frunza de marijuana la incheietura manii (pe vene) si unii ma mai intreaba:"te droghezi?", "ai fost la puscarie?"
Mie una imi plac foarte mult happy

| Artemiss a răspuns:

Pro pentru tatuajele mici facute in locuri unde se observa mai greu.Ma enerveaza acele persoane care se dau mari cu tatuajele lor. Daca iti faci un tatuaj ti-l faci pentru tine, nu pentru a te da mare.

| fzcsm a răspuns:

Eu nu am nicio parere.Sunt niste lucruri facultative.Deci fiecare decide pentru el daca vrea sa-si faca!

| Onutzu a răspuns:

Imi plac tatuajele.Chiar am avut si o perioada cand vroiam sa imi fac, dar mi-a trecut

| iulia_5454 a răspuns:

Pro pentru un tatuaj discret permanent.cand imi voi invinge teama de ace vreau si eu unulhappy

| Lumy a răspuns:

Imi placc tatuajele dar nu vreau sa imi facbig grin

| 4LeafCloves a răspuns:

Sunt pro, deoarece nu e nimic rau in ati tatua corpul, dar oricum nu mi-ar placea sa am tatiaje mari si colorate, doar unul mic discret, sa semnifice ceva si oricum ca sa iti faci un tatuaj permanent trebuie sa stai sa te gandesti bine.

| cribus a răspuns:

Pro chiar imi voi face unul in memoria sotului meu.

| eu_3271 a răspuns:

Pro! Am deja 1.
La alte persoane imi plac si daca sunt multe si colorate, de exemplu cum sunt tipii aia de la Miami Ink sau Kate von D. Pe ei arata bine, dar mie nu mi s-ar potrivi.

| amfetamina a răspuns:

Nu are sens sa iti faci un tatuaj temporarstraight face
daca vrei tatuaj iti faci unul definitiv...asta daca esti foarte hotarat si ai un motiv anume sa o faci.happy

| pisycutza a răspuns:

Imi plac tatuajele si daca este ceva ce te reprezinta poate sa fie si definitiv dar sa fii sigur ca iti doresti unu definii ca mai tariu sa u regreti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiecare e liber sa faca ce vrea cu propriul corp. Daca unii sunt dispusi sa suporte durerea si neplacerile, fiind constienti de faptul ca poate peste cativa ani vor vrea sa-l scoata... e alegerea lor.

Mi se par stupide tatuajele multe la femei, mai ales in locuri in care le expui des. Ex spate, brate, etc...cand porti o rochie de seara, ce faci? Eleganta, parfumata, pe tocuri...si mazgalita pe brat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-mi plac tatuajele, in special cele vulgare sau foarte vizibile indiferent ca esti baiat sau fata. Insa mi-ar placea sa-mi fac un tatuaj temporar intr-o zona mai ascunsatongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pro tatuajelor micute facute in locuri mai putin vizibile.
Tatuajele mari care iti acopera corpul mi se par de prost gust.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am tatuaj... dar l-am facut cand eram mai tanar si mai nelinistithappy
Acum mi-a venit mintea la cap si sunt contra.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt pro. imi plac foarte foarte mult uni oameni au pareri diferite... dar crde ca nu va regreta un om de aceasta parere de AS FACE UN TATUAJ!