| Nousername a întrebat:

Ce parere aveti despre testele acestea initiale? Este adevarat ca o sa dam si la sfarsit, si o sa conteze la medie? Sunt confuza.winking

4 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Da, veti da si la sfarsit, nu nu conteaza ca medie. Testele astea sunt o masura foarte buna, disperata cei drept a guvernului care realizeaza cadin pacate in Romania elevii sunt toti mai slabi si profesorii tot mai neinteresati ( deja nu mai suntem in stare sa promovam 50% bacul-cea mai mica medie de promovabilitate din Europa!) asadar e nevoie de ''un soc''. E doar una din modalitatile care vor urma ( se pregatesc o groaza de reforme in invatamant). Desigur, voua va va fi mai greu dar e pentru binele vostru pana la urma. Cu totii ne batem cu pumnul in piept pana ajungem la bac si apoi majortatea isi rateaza viata din cauza asta. Mult succes si spor la invatat pentru a-ti crea un viitor dupa propriile tale dorinte si vise!

| chesea a răspuns:

Am auzit ca vom da si la sf d an.dar si acum notele sunt confidentziale. si asa vor fi si atunci. gasestimai multe detalii pe edu.ro. sper ca te-am ajutat cu keva... :*

| oOSaritaOo a răspuns:

Da, vom da şi la sfârşit de an, dar nu contează la medie... testele aste cică sunt făcute numa' să vadă ăia de la minister cât le evoluează copii la învăţat... rolling eyes

| Deuttza a răspuns:

Da,dam si la sfarsit dar nu are nicio legaruta cu media. testele acestea le pune in dosarul tau de la scoala dar depinde...iar in afara de asta mai dam inca unu peste 1 luna maxim 2 sa vada daca am progresat sau am scazuthappy