| ʌɲɗɾєɱʌɾɣ a întrebat:

Ce parere aveti de testele initiale? Cat mai multe opinii!

Răspuns Câştigător
| Bendes a răspuns:

Daca un elev vine din vacanta, logic ca el nu o sa mai stie cam nimic si daca ii mai bagi si teste initiale la toate materiile, il transformi intr-o leguma, deci rezultatul e pe masura. Iar la sfarsitul semestrului se va vedea evolutia, deoarece acesta e in stare sa absoarba cunostinte si sa le foloseasca, pentru ca si-a intrat in ritmul scolar.

15 răspunsuri:
| ladyMillion a răspuns:

laughing))pai...ne dau si ei testele astea ca sa se afle in treabatongue...ca-i doare pe toti undeva de ce note luam; ba chiar sunt unii profi care vor sa treaca aceste note(doar ca sa se scoata si sa nu mai trebuiasca sa ne dea o notarolling eyes)nesimtitiirolling on the floor))))))))ne terorizeaza cu testele lor de toate culorile:-W

| ZoeyMe a răspuns:

O prostie.Adica cum putem noi sa repetam toata materia din clasa anterioara in numai doua saptamani si la atat de multe materii.Sa nu se astepte la note mari aia de la minister.Mai bine s-ar da la sfarsitul anului.

| AlexiaClaudia a răspuns:

Ne amintim lectii importante si pana la urma notele de la teste nu se pun in catalog...eu zic ca sunt si ele bune la ceva

| odorash a răspuns:

Pai sunt ok cred eu _)) caci ne tasteaza cunostintele din clasa precedenta :: + tongue

| Adorable a răspuns:

Buna!
Nu pot spune ca am o parere chiar buna caci aceste teste nu respecta un nivel decent al inteligenteti in scoli. Subiectele sunt aceleasi in toata tara. Total dezacord!
Al doilea lucru pe care nu il voi intelege este " De ce sa dam test la matematica daca noi facem filologie? " si "De ce sa dam test la engleza cand noi facem mate-info?"
Daca s-ar face in functie de capacitatea elevilor si profilul fiecarora ar fi totul foarte ok din punctul meu de vedere.
Pa, pa!

| Patrăţel a răspuns:

O porcarie, alea mai sunt teste initiale dupa ce faci recapitulare cu copilu' 2 saptamaniiiii?! straight face si plus de asta, faci recapitulare iti bati capu, inveti si nici nu-ti trece nota, pai se mai oboseste cineva sa repete? :-s

| Dia a răspuns:

Sunt idioti. adica nu stiu la ce le mai dam. asa ca sa ne aflam in treaba, dupa ce ca e grea materia...ne mai si ametzesc cu testele lor. straight face

| Alecsandri a răspuns:

Numi pare bine ca va trebui sa le dau, dar tot dadeam niste teste predictive nu e mare lucru cu testele astea. Nu e chiar asa rau cu testele astea

| piratuu a răspuns:

O mare prostie. Pur şi simplu te chinui 2 saptămâni să înveţi pentru un test care nu se pune în catalog...

| Emmy_4970 a răspuns:

Eu la matematica am luat 9.60 am gresit la cum am scris un numar la limba si literatura romana ne spune luni si la restul saptamana asta

| AnaMaria12 a răspuns:

Parerea mea este ca e o mare prostie finca
1.ai prea putin timp cele 2 saptamani
2.nota nu tio trece
3.si cu ce ne ajuta testele astea intiale

| alex_4288 a răspuns:

Inveti aiurea in 2 saptamani si daca iei o nota buna nu ti-o trece.dar intrebarea mea este:Funeriu, tu stii sa le rezolvi?! e un prost cu 11 clase. daca il pui sa le rezolve ia 4 cu steluta!

| lorydana_1541 a răspuns:

O mare mare prostie fiindca care elev mai tine minte ceva din vacanta si un lucru nu inteleg eu anul asta fac pentru prima data sih ologie si am dat test ce era sa-mi amintesc? si oricum profi stiu la ce nivel santem asa ca...

| anamona a răspuns:

M-i se par o prostie pff.2 sapt.recapitulare si dupa aia teste.

| hgfyk a răspuns:

Naspa:cu:cu