| GreuMaiEsteSaGasestiUnNumeOriginal a întrebat:

Voi ce parere aveti despre testele astea nationale initiale care se dau peste 2 saptamana? Si daca stie cineva toate materiile la care se dau la cls a 8ahappy. Fundabig grin.

Răspuns Câştigător
| floryynnel a răspuns:

Eu tot a 8, am inteles de la profi ca la cls terminale( a 8 si a 12) va fi mai greu, dar am facut recapitulare, nu prea imi convin la la ctv materii o sa mi le treaca 100% in catalog, asa ca in zilele de recapitulare ar trebui sa stralucesc ca sa am un pct mai multhappy La cls a 7 si a 8(amandoua o sa dea la aceleasi materii): mate/rom/limba moderna(eu fac si franceza si engleza si profi zic ca o sa dam la amandoua)/biologie/fizica/chimie/istorie/civica/ discipline socio-umane(daca faci de ex pshihologia). La astea am inteles ca se dau
Succes la toti care o sa dea TESTU, succes la toti pct maxim!

2 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Mie îmi convin, mi se pare că poţi lua note bune destul de uşor cu testele astea, pentru că vor fii din recapitulare şi se vor da chestii generale...

| SMaricel a răspuns:

Sunt intr-a 10 si niciodata nu mi-am invatat pentru testele astea intiale, pentru ca nu se pun in catalog si sunt cu scopul ca profesorii sa vada cat mai stie elvul.Se dau cam la toate materiile.