| Encore a întrebat:

Ce parere aveti despre tineretul din ziua de azi, fetele se dezvirgineaza tot mai devreme, baietii tot mai mult cu droguri... mergem din rau in mai rau... ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| DAVID_8154 a răspuns:

Cred ca si parinti dar si anturajul strica cateodata educatia tineretului din ziua de azi dar cel mai mult tv si netul aici gasesti tot felul de informatii si incerci sa le copii

10 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Despre mine si prietenii mei am o parere buna laughing Intr-o zi normala cand iesim in oras, se bea maxim un bidon de 2.5l de bere, in 4 insi. Nu se fumeaza, nu se drogheaza. Suntem voluntari si ajutam tinerii de pe langa noi sa fie OAMENI prin diverse actiuni/programe.
Despre ceilalalti... Dumneeu cu mila!

| Frogie a răspuns:

Encore...tocmai u intrebarea asta? big grin laughing ...parerea mea e k tot raul e spre bine...si la un moment dat realizezi unde ai gresit si profiti de asta pentru a te schimba...iti trebuie doar vointa...tongue

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Pentru ca sunt lipsiti de adevaratele valori morale si cultural-spirituale, care necesita studiu serios! Si dupa aia vin si intreaba aici ce si cum sa faca! Pacat!

| andreea8888 a răspuns:

Ce parere avem? Pai cine le da exemplele astea decat noi, cei adulti?
Sa ne corectam noi prima de toate, si apoi... pe astia mai mici!

| jo a răspuns:

Sunt de parere ca generalizezi inutil.

| eu_3271 a răspuns:

Sunt prosti... Nu toti, doar cei care habar n-au in ce se baga si fac asta doar pentru ca 'asa fac si ceilalti'. Macar daca ar invata din greseli si tot ar fi bine.

| ChristianMaximilian a răspuns:

Nu stiu ce sa zic, eu am prieteni la mine in bloc care au doguri in tigarii si pnm ii schimba pentru primele 10 minute dupa aia tot ce ii stiu sunt pnm si prietena mea o facea...pana cand m.am luat in gura rau de tot cu ea si acum nu o mai face. din cate stiu eu ca e la scoala.acasa...acasa nu are cum la scoala poate.in drumu scolii nu are la fel ca o duk eu o aduc eu.pnm

| scorpiutza a răspuns:

Pai. in mare parte parintii sunt devina, pe fete ca le lasa in anturaje proaste si le tin din scurt, si in momentul cand scapa, scapa ca vaca in garu... iar la baietii ca nu se intereseaza de ei, in ce anturaje fac parte si altele, zicandusi ca e baiat si nu are ce sa i se intample nu se gandeste la ce e mai rau...am 15 ani, iar lucrurile de sus sunt intamplari din anturajele "prietenelor" mele...

| scorpiutza a răspuns:

In mare parte parintii sunt de vina, la fete pentru ca le tin prea din scurt si atunci cand scapa, scapa exact ca vaca in grau... iar la baietii ca ii lasa de capu lor zicand " sunt baietii nu vin cu burta la gura... se descurca" si nu le acorda destula atentie, si intodeauna anturajul strica, am 15 ani si tot ce am scris mai sus este din anturajele din care am facut parte, mama nu ma tine nici din scurt dar nici nu ma lasa sa scap ca vacutza in garu...

| Pupu a răspuns:

Asta ar trebui sa fie in primul rand pentru noi un motiv de ingrijorare crede-ma si sa incercam sa ajutam oprirea acestui fenomen. Comunicarea e totul, dar nu ce se comunica la tv! De cativa ani, sincer am renuntat la tv, cel putin la partea de info^news and "interesting stuff's" care prezinta asa zisa actualitate