| Elena0210 a întrebat:

Ce parere aveti desprea cei cu alte orientari sexuale?

Răspuns Câştigător
| arsenia a răspuns:

Am vazut un documentar pe Discovery unde zicea de homosexuali si lesbiene, acesti oameni care sunt cu alte orientari sexuale intr-adevar mie imi este mila de ei. In acel documetar arata ca ei asa judeca de la creier porneste tot si m-am pus in situatia lor daca noi fetele ne plac baietii lor invers atunci m-am pus in locul acelei persoane si m-am gandit cum ar fi sa imi zica cineva sa imi placa fetele in loc de baieti? asa gandesc si ei si mie mi chiar mila. aici vorbesc strict de persoanele care sunt bolnave, adica cum a aratat la Discovery le-au facut tot felul de teste unde au descoperit ca si creierul lor este diferit de cel al oamenilor normali

15 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Atat timp cat orientarea sexuala nu e pedofilia sau necrofilia, nu am nici o implicare. Fiecare e liber sa-si traiasca sexualitatea cum simte, in limitele legii.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Daca ambii sunt de acord si au aceeasi orienta, sau ma rog pe aproape e ok. Sa nu fie nimic impotriva vointei unui dintre cei doi, sau trei sau... naiba stie ce minti bolnave mai sunt in ziua de azi.

pupimik
| pupimik a răspuns:

Fiecare are dreptul sa isi aleaga orientarea sexuala in functie de cum simte.Nu suntem noi in masura sa ii criticam.

| Parintele a răspuns:

E liber fiecare sa aiba ce orientare sexuala simte ca are.Mai putin pedofilii si alte spete de perversi care lezeaza prin orientarea lor sexuala alte persoane.

Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Fiecare cu orientarea lui sexuala!
Nu ma deranjaza cu nimic, de ce sa-i judec sau sa ii discriminez?
Fiecare face ce vrea si cu cine vrea in intimitatea sa!

| mami a răspuns:

Iubirea nu cunoaste granitze, ea are aripi, imaginatzie, identitate sexuala imperfecta - depinde la cine se aprinde scanteia.
nu am nimic impotriva lor, nu sunt eu in masura sa judec comportamentul altui ins, fiecare este responsabil pentru faptele lui

Bula
| Bula a răspuns:

Si ei sunt oameni! Orientarea sexuala diferita de cea heterosexuala nu este vina nimanui. Este o problema genetica, in care definitia identitatii sexuale nu este concretizata perfect (cromozomii).

| pppaaauuulllaaa a răspuns:

Nu ma deranjeaza cu nimic dar...sunt cam naspatongue

| ramy_5584 a răspuns:

Nu am nimic impotriva lor... dar... Dumnezeu a facut barbat si o femeie si a poruncit ca ei sa inmulteasca neamult...pentru mine e un pacat sa-ti bati joc de ceea ce a lasat Dumnezeu.
oricum...nu vreau sa judec pe nimeni.fiecare e liber sa faca ce vrea.

| leluc a răspuns:

"Progresul apare cand oamenii indraznesc sa fie diferiti"

Sunt oameni normali. La fel xum eu sunt bruneta si prietena mea blonda, asa sunt unii hetero si altii gay, unii albi si altii negri. In final toti functionam la fel, apartinem aceleiasi specii.

| N538961518 a răspuns:

Lesbiencele sunt ok laughing

carla
| carla a răspuns:

Fiecare cu viziunea lui despre viata. Nu ma deranjeaza, atata timp cat homosexualilor nu le este permis sa adopte copii, asta m-ar revolta.

| Delia 75 a răspuns:

Fiecare e liber sa faca ce vrea cu viata lui.Nu cred ca ar trebui sa ii critice nimeni.

| gabriela123456789123456789 a răspuns:

Nu am nici o problema fiecare cu viata lui gandeste-te ca daca ai fi tu in locul lor adica na

| blondutzatha a răspuns:

Sincer sunt foarte agresivi.da cred ca ii ineleg pentru ca sunt priviti dferit de restul lumiii din cauza orientari sexuale...