| inna a întrebat:

Ce parerea aveti despre persoanele "profitoare"? Desi incercam sa le evitam ele sunt prea multe. Iar dupa ce le ajuti nici macar numai recunosc asta.

Răspuns Câştigător
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Din nefericire au fost si vor fi astfel de persoane al caror bine personal primeaza. Isi aroga toate meritele si cand nu e cazul si uita cine le-au fost prietenii la greu.
Cunosc astfel de persoane - nu le suport, de-a dreptul, si incerc sa ma feresc pe cat pot. Sunt fara coloana vertebrala, fara caracter si deviza lor este "sa traiesc Eu bine!"

6 răspunsuri:
| JustMeFlory a răspuns:

Poi in primul rand nu inghit astfel de persoane! sunt o clasa joasa de persoane, care in fata noastra se dau prieteni, si pe la spate ne vorbesc de rau etc. sper ca voi ajunge cu timpul sa "citesc"aceste persoane ca sa le pot evitahappy

| covexrobu a răspuns:

O parere foarte proasta din pacate sunt multe astfel de persoane. Cunosc si eu destule persoane din acestea si le evit cat mai mult pot. Nu poti face nimic ca sa schimbi aceste persoane asa sunt si vor fii in continuare.

| andreea_8479 a răspuns:

Asta este viata...multi nu se gandesc la cei din jur, vor sa le fie bine doar lor, fac compromisuri, incalca reguli, ranesc persoanele din jurul lor sh tot nu le pasa. le este lor bine.at totul este ok. din egoism ajungi sa pierzi prieteni si nu numai.mai tz vei vedea ca prietenia cuiva valoreaza mai mult decat aihappy. incercam sa le ocolim sau daca putem sa le aratam ca realitatea este altawinking

| anonim a răspuns:

Depinde ce intelegi tu prin a ajuta.eu de exemplu, cand ajut pe cineva nu ma astept sa culeg lauri. l-am ajutat si m-am fgacut nevazut dupa aceea.insa daca incerci sa ajuti in speranta ca iti va intoarce si el acel ajutor vreodata, mai bine nu o faci.pentru ca risti sa fii dezamagita. ajutorul intotdeuna trebuie sa vina din inima, nu din interes.

| iiirrriiisss a răspuns:

Crissu14, cred ca ar trebui sa te obisnuiesti cu genul asta de persoane. Cu siguranta te vei lovi de ele toata viata si de evitat nu prea poti sa le eviti, insa poti fi mai desteapta ca ele si sa le faci sa creada ca sunt pe cale sa-si atinga scopul, dar cea care va fi aproape de victorie vei fi tu si nu ele. Viata e plina de suisuri si coborasuri, fi puternica, arata-le celor din jur ca poti fi mai presus de ei. Nu le spune problemele tale, caci vei deveni vulnerabila in fata lor si "atacurile" impotriva ta nu vor intarzia sa apara. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Recunoscatoare nu pot fi decat pentru ele insele.au niste apucaturi foarte dubioase. sunt cele mai proaste cunostinte ale mele.