| Vlad_Romascu_1993 a întrebat:

Ce perioada v-a placut mai mult? Cea a liceului sau cea a gimnaziului? Eu acum intru in clasa a 9-a si toti profesorii de la gimnaziu spuneau ca la liceu va fi mult mai greu si toti profesorii vor fi mai rai. Astept parerile voastra FUNDA

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu e greu liceul, nimic deosebit fata de gimnaziu, partea scociala e mai nasoala, daca esti intr un anturaj nepotrivit acum incep provocarile, fitele, mofturile samd... se cam duce viata de copil nevinovat mai ales pentru generatiile actuale.

| greyhound a răspuns:

Nah, liceul e mult mai smecher. Si nu e asa greu cum zic profesorii tai

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Liceul e mai frumos, dar facultatea le întrece. happy Masterul e nicicum... Dar trece. big grin N-o să-ți vină să crezi când te afli cu vreo 17 ani de școală.

| prizeFTW a răspuns:

Si eu intru in a 9-a.Clasele 1-4 nu mi'au placut deloc.A 5'a nicicum.A 6'a, a 7'a si a 8'a mi-au placut la nebunie (din cauza colegilor). Ce dor mi-e de ei sad mi-ai adus aminte de ei sad titicii :3

| SweetAl3x a răspuns:

Pentru marea majoritate, liceul a fost si este cea mai frumoasa perioada. Cand simti ca ai voie si "tupeu" de mai mult, te simti mai libertin si cheful de distractie parca nu se mai termina laughing Si facultatea a fost pentru mine o experienta frumoasa, mai ales ca abia asteptam sa ma gestionez singura, departe de parinti, sa cunosc singura un oras, oameni cu totul si cu totul noi, cu accent si gandiri diferite, etc. In gimnaziu nu prea mi-a placut, parca nu ma incadram in peisaj

| ILoveWeekends a răspuns:

Gimnaziul cu siguranta e mai bun.
In primul rand esti mai copil atunci si iti poti permite sa mai faci cate o nebunie.
In al doilea rand este mai usoara cartea ca esti mai mic si ai mai putin de invatat.
Pe de alta parte cred ca si la liceu e interesant. Eu trec a 9a si cu siguranta nu-mi va mai placea asa de tare la scoala ca si pana acum.

| Hardsky1 a răspuns:

SI eu trec tot clasa a 9-a, imi spuneau toti sa stau la locul meu ca la liceu va fi mult mai nedrept si daca iti faci o reputatie de "neidisciplinat" o sa ramai cu ea pe tot parcursul liceului si asa vei fi catalogat si cam asa e thinking dar am auzit ca e putin ciudat pana incepi sa te imprietenesti cu toti dar na o sa vezi tu cand incepe scoala laughing