| Doarunaltutilizator a întrebat:

Dupa parerea voastra cum v-ati simti daca v-ati intalni dupa 3-4 luni de zile de la terminarea gimnaziului sau a liceului cu un coleg de clasa oarecare cu care ati fost de atata timp in aceeasi clasa si el nici nu v-ar baga in seama si s-ar face ca nu va vede?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut Octavian!

Inseamna ca a fost coleg, si nu prieten.Probabil acel coleg la care te referi tu, este unul arogant, si daca e asa, imi face un serviciu ca nu ma baga in seama, oricum ar fi fost obositor sa vorbesc cu oameni de genul.

O zi buna!

| Doarunaltutilizator explică (pentru anonim_4396):

Sunt multi de astia nu numai unul si pe altii nici macar nu-i plac.
Nici eu nu as vrea sa-i bag in seama si daca nici el nu o face, nu ma intereseaza deloc.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Doarunaltutilizator):

E mult mai bine, nu trebuie sa depui efort sa iti faci prieteni.Prietenii se fac in mod natural, sunt atrasi pe personalitatea ta ( cei adevarati). Daca nu vrea sa va intelegeti, si are alta mentalitate, si alta directie, let it go happy

| Doarunaltutilizator explică (pentru anonim_4396):

Da ai dreptate, asa e cel mai bine.

14 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Nu m-ar durea niciunde. Il bag eu in seama, daca n-o face respectivul/

| Doarunaltutilizator explică (pentru Drimmero):

De acord cu tine frate.

| Drimmero a răspuns (pentru Doarunaltutilizator):

Te salut, fratie

| Sofer a răspuns:

Cum m-as simti? Pur si simplu socat frate pentru ca toti colegi care i-am avut sunt falsi pe fata si daca m-as intalni cu unu din ei ma fac ca nu il vad. Dar daca intalnesc o fata (colega) nu am de ce sa o ignor.

| R0R0 a răspuns:

M-as simti aiurea, dar trece.

| Doarunaltutilizator explică (pentru R0R0):

Pe mine nici nu m-ar interesa asa tare, si eu m-as simti un pic aiurea daca m-as intalni cu un coleg de gimnaziu si el sa nu ma bage in seama ca si cum nu ne-am fi cunoscut vreodata si oricum nici eu nu i-as baga in seama pe majoritatea colegilor mei daca i-as vedea pe strada dupa terminarea verii nu ar fi prima oara oricum eu nu am legat vreo prietenie cu ei si nici n-am ceva in comun cu ei doar faptul ca stam mult pe pc si pe telefon.

| R0R0 a răspuns (pentru Doarunaltutilizator):

Eu mai vorbesc cu ei.Iesim ocazional in oras.
Nu ne-am indepartat aproape deloc. Desi mai sunt cativa care nu ne prea baga in seama.

| Florentina9210 a răspuns:

Daca el ma evita, il evit si eu. Dra de obicei m-am inteles bine cu majoritatea colegilor din gimnaziala. Suntem si prieteni pe facebook.

| WaterDrop a răspuns:

Probabil abia astepta sa scape de voi si acum nu mai are nici un motiv sa va salute. Daca a fost coleg cu tine, nu inseamna ca i`a si facut placere.

| MistretulPufos a răspuns:

Il salut si atat