| Roxana66 a întrebat:

Hei, sunt fata si am 14 ani, trec in clasa a8-a si vreau sa intru la liceul militar din Campulng. Am primit opinii atat pozitive cat si negative, unii spuneau ca-mi distrug adolescenta si ca perioada liceului e cea mai faina, altii ca e foarte bine ceea ce fac, deoarece un liceu militar te disciplineaza si te invata carte. Voi ce ziceti? ....multumesc, dau funda :*

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu am facut armata. Sunt la pensie. Daca as putea, as lua-o de la capat. Imi pare doar rau ca n-am stiut sa fructific clipele acelea. Succes!

| NevastuicAaA a răspuns:

Toti se sperie cand aud de militarie. Daca tu crezi ca ai puterea sa faci fata liceului militar este foarte bine.
Uite un video care o sa te ajute.Pe mine m-a impresionat.
https://www.youtube.com/watch?v=xjzDEIc0mCI

| NevastuicAaA a răspuns:

Din ce oras esti?

| Jack99 a răspuns:

Cu siguranta nu iti distrugi adolescenta daca mergi la liceu militar. Asta sa o excluzi din start. Intr-adevar ca acolo divertismentul este mai limitat decat intr-un liceu civil. Probele pentru adimtere la liceul militar sunt eficiente, daca nu esti apta pentru a face fata din toate punctele de vedere atunci nu esti admisa, deci nu trebuie sa iti faci griji ca ajungi acolo si nu faci fata in timpul anului. Avand in vedere ca stai 4 ani de zile cu aceiasi colegi de camera si mai toata ziua colegii de clasa vei forma prietenii pe viata si o sa ai niste amintiri de milioane dupa ce termini. Poante de la cantina, din instructii, etc. In ceea ce priveste educatia cu siguranta nu vei regreta, pe cand ajungi la bac o sa ti-se para floare la ureche totul, spus mai pe-sleau. Eu iti doresc multa bafta indiferent de ce decizie vei lua. happy

| Kirschen a răspuns:

Bună! Eu te sfătuiesc sa iți urmezi visul. Dacă tu consideri ca o cariera militara ți se potrivește, mergi la acest liceu.

| Roxana66 explică:

Stau langa Campulung, deci liceul nu e asa departe...e foarte fain videoclipul....multumesc happy

| ianculucretia a răspuns:

Daca tie iti place, atunci e ok.