| anonim_4396 a întrebat:

Ce pot face sa am o concentrare si retinere mai buna? Dar nu prin folosirea medicamente si o alta metoda.

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Citeste aici.
Sursa:http://sfatulparintilor.ro/......ul-zilnic/

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa citesti multe carti ar fi o varianta ori sa faci exercitii la matematica.

| Andreea1896 a răspuns (pentru anonim_4396):

La mine matematica era de relaxare pentru ca-mi placea foarte mult sa fac variante pentru bac dar in nici un caz sa ma concentreze, le faceam corect dar urla muzica, vorbeam la telefon sau ma si uitam la un film, cel mai bine la mine a functionat memoplus mai ales in sesiune ma tinea treaza si ma facea sa ma concentrez