| Tuglea_Stefan_1999 a întrebat:

Ce pot sa fac cand mie imi place de 2 fete iar ele sunt cele mai bune prietene iar ambele ma plac pe mine iar eu sunt cu una dinte ele recent cu care nu ma cunosc prea bine iar cu cealalta ma cunosc de 3 ani iar eu sunt cu cea pe care o cunosc de o saptamana si cealalta vrea sa fie cum mine de cand ne-am cunoscut si acum chiar nu stiu ce sa fac, caci nu ma pot imparti in doua pentru amandoua. ROg seriozitate si raspunsuri cat mai rapide cel mult in 4 zile.

3 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Cel mult 4 zile? Dar ce, ti-a dat si termen limita? Data de expirare?
Oricum, trebuie sa alegi pe una din ele.
Sa le ai pe ambele clar nu se poate, ele nu v-or accepta, si daca incerci sa faci totul fara ca ele sa stie, o sa fie foarte greu pentru tine, si pana la urma or sa se prinda si ele, asa ca o sa ramai singur, cu buza umflata, poate chiar la porpriu daca vreuna decide sa-ti dea si vreo doua.
Asa ca gandeste-te la care ti mai mult, cea de 3 ani, daca spui ca vrea sa fie impreuna cu tine de cand va cunoasteti, inseamna ca chiar te place mult, nu stiu sa zic ca te iubeste, dar daca vrea de 3 ani, e ceva timp.
Cealalta nu stiu ce sa zic, poate fi o persoana foarte buna, n-o cunosti de mult, dar nici nu strica sa incerci.
Sfatul meu: Alege cu inima, nu cu creierul.
Sa alegi dupa logica este cel mai prost lucru pe care-l poti face.
O sa te doara, o sa suferi, evident, dar trebuie sa-ti asumi responsabilitatea si sa alegi pe una din ele.

| 夢想家兩次 a răspuns:

In primul rand cati ani ai? In al doilea rand de unde stii ca ele te plac?

| Oliiitepupa a răspuns:

De ce sa le strici prieteniawinking? Nu poti face cu ele "ala bala".