| Metallica4ever a întrebat:

CE pot sa fac in timpul liber in AFARA DE TEME, INVATAT, etc(d-astea de scoala)? :/

Răspuns Câştigător
| Euletitia a răspuns:

Buna!
-citeste(e pasiunea mea numarul 1, ador lectura pur si simplu)
-vizioneaza filme/seriale
-navigheaza pe net si citeste articole referitoare la domeniile care te paisoneaza/intereseaza, raspunde la intrebari pe TPU etc
-asculta muzica
-ia-ti un animal de companie si ocupa-te de el, scoate-l la plimbare etc
-du-te la shopping, la cinema, la o piesa de teatru/un concert
-in weekenduri si vacante, mergi in excursii la munte(vara si al amre) sau in jurul orasului tau
-viziteaza-ti bunicii, rudele, prietenii
-iesi cu prietenii la un suc/o pizza/o prajitura
-practica un sport, mergi la cursuri de olimba straina care nu o studiezi la scoala, spaniola sau italiana, spre exemplu, de grafica pe calculator, de pictura sau un instrument(daca ai vreun talent special)
-fa scoala de soferi, daca esti majora
-inscrie-te intr-o organizatie de voluntariat
-poti confectiona diferite chestii
-ajuta-ti parintii l atreaba, la curatenie, la gatit etc
-pregateste-ti un tort delicios sau prajitura preferata
Distractie placuta orice ai alege sa faci si mai ales mult succes la scoala!

11 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Vezi filme, asculta muzica, stai pe siteuri de socializare, raspunde la intrebari pe TPU, sau dormi cat se poate de mult pe o asemenea vreme.

| AnaBejenaru a răspuns:

In timpul liber, poti viziona filme, seriale, ceva care sa te atraga.Sau poti iesi cu prietenii, la un suc, o pizza ceva.

Răspuns utilizator avertizat
| Dariusuu a răspuns:

Ieși la o plimbare, dacă e urât afară ai putea viziona un film drăguț.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt o grămadă chestii interesante de făcut în timpul liber. Poți să citești o carte, să te uiți la un film, poți să îți inviți 2-3 prieteni și să jucați ceva împreună, poți petrece timpul cu familia (părinții, fratele/sora), poți să faci ceva pe plan artistic ca de exemplu să pictezi să cânți [dacă îţi plac chestiile de genul ăsta]. Sper să ţi-am dat idei.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Heey.Păi..sunt multe activități pe care le poți face în timpul tău liber.Ca de exemplu poți citi o carte [ex:de aventură], poţi să îţi inviţi 2-3 prieteni pe la tine să jucați un joc de grup, poți face activități cu familia [părinți, frate/soră] sau să faci diverse chestii pe plan artistic ca de exemplu să pictezi să cânți [dacă îţi place], poţi ieşi la o plimabre cu rolele cu bicicleta etc. Sper că ţi-am dat idei.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Poţi practica un sport, îţi poţi ajuta mama la treburile gospodăreşti, ieşi la plimbare cu prietenii.
Te pup!

| TonyTZu a răspuns:

Gimnastica laughing

| Nyco4ever a răspuns:

Stai la PC si joaca-te poti incerca Barn buddy Uite un prieten(Nicoleta Sh atat)

| steff2015 a răspuns:

Cs. gta sport etc etc dar mai bine fa cum iti spun culcate ca e mai bine

| Catalynutzza a răspuns:

Buna! Pai in timpul liber ai putea sa iesi pe afara cu prietenii, sa stai la calculator, sa-ti ajuti parinti, sa vizionezi vreun film sau sa te joci cu fratele/sora daca ai happy