| Anca_6939 a întrebat:

Ce produs as putea folosi pentru a avea parul stralucitor?(fundita)

6 răspunsuri:
| Victoria a răspuns:

Iti recomand 2 retete pentru a obtine un par stralucitor:
1. Miere si ulei de masline
2 linguri de miere
1/3 ceasca de ulei de masline
Amesteca cele 2 ingrediente intr-un bol micut. Aplica pe toata suprafata parului, accentuand pe varfuri. Infasoara parul intr-un prosop pentru 30 de minute. Spala bine, cu apa calda si sampon. Repeta aplicarea acestei masti de cel putin 2 ori pe luna.
2. Oua si inca ceva...
Este o masca inventiva, in care ai ca ingrediente obligatorii:
1 ou
1 lingura de miere
2 linguri de ulei de masline
Poti adauga si 2 linguri de ceai de cimbru, pe care il obtii fierband o lingurita de cimbru uscat intr-o cana cu apa timp 15 minute, la foc mic.
Bate oul, adauga mierea si amesteca. Pune si uleiul. Samponeaza parul, clateste-l si apoi aplica masca. Tine-o 5 minute, masand scalpul. Clateste bine.
Sau poti folosi samponul Head& Shoulders, sau balsamul Elseve roz.

| Marii a răspuns:

L'oreal Total Repair 5. Sunt foarte multumita de produsul asta. happy

| alecs871 a răspuns:

Nu, fundita nu o poti folosi pentru a vea un par stralucitorhee hee
Din cate vad eu pe la sor-mea, ea parca foloseste "Kalos" ceva de genu asta parca scria pe acel "borcan" arata ca un borcanel de gel numai ca era un pic mai mare, avea vreo 3-400 de grame. Acum nu mai are acel borcan pentru a da mai multe detalii happy.

| patricCia a răspuns:

Produsele pentru par vichy is foarte bunewinking. incearca-le! da' te sfatuiesc sa nu folosesti NIVEA SILKY SHINE pentru par stralucitor pentru ca mie din cauza lui mi-o picat foarte tare parul intr-un timp din cauza lui angry

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista un luciu pentru par cu care iti dai dupa ce il speli, atunci cand este umed. Iti ofera volum si stralucire... gasesti in magazinele de specialitate, sunt multe...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai:ai un par stralucitor cand nu e gras nu? Sau cand nu se ingrasa repede.Solutia? O masca de argila.Gasesti pe la farmacii pudra.Amesteci cu putina apa pana devine o subst. omogena apoi aplici pe parul ud, in special la radacina, astepti vreo 15 minute, te clatesti si apoi te speli cu sampon.Eu am facut asta si chiar e buna.winking. Nu mai da banii pe cosmetice!