| anonim_4396 a întrebat:

Cu ce as putea sa-mi spal parul ca sa nu mai fie asa de incurcat si ca sa fie stralucitor?

12 răspunsuri:
| AnnePlatt a răspuns:

Eu iti recomand un set (spray si sampon) care iti face parul usor de pieptanat si stralucitor. http://www.e-look.ro/......0_289_.jpg

Eu folosesc sampon de la NIVEA Diamond gloss si apoi balsam.
Nu stiu ce nuanta de par ai, dar iti zic cate un secre de la fiecare.
La saten folosese berea pentru ai da o nuanta mai frumoasa. Tine parul cu berea in cap doua ore dupa clatesetel noral.
Daca au parul blond poti sa ii dai reflexe aurii cu decocul de musetel, pe are il vei prepara singura, cumparand de la plafar o mana de flri. Lasa-le in apa fierbinte cel puttin o jumatate de ora, apoi flirteaza si adauga o ceasca din ichidul pe care l-ai obtinut a samponul pe care il folosesti de obicei. Spala arul si lasa sa actioneze 5 sau 6 minnute, apoi clatese.

| Bijou a răspuns:

Te poti spala cu un sampon natural http://forever-aloe-vera.eu/produs/204

| Catherine a răspuns:

Ai putea incerca un balsam... dupa ce te speli o data sau de doua ori parul cu samponwinkinghappy

| CautNume a răspuns:

Lol... cu samponlaughing

| coliflor a răspuns:

Un sampon de par normal si pe urma masca de par dupa fiecare baie, cred sau sper ca exista si in Romania(masca de par)rezultat garantat 100%.

| joanamm23987465 a răspuns:

Apoi iti spun ca eu. folosesck sampon de la avon, mereu am avut incredere in ele si miau folosit. Pt parul tau, spun eu ca ar fi bine sa incerci accest sampon, dupa ce te speli cu el nu e nevoie sa dai cu balsam :http://www.google.ro/......tp?/imgres sau daca doresti acesta, dupa care trebuie sa dai cu un balsam : (cel cu mov )http://www.google.ro/......tp?/imgres in schimb ai putea folosi un balsam tot de la avon, mie mia improspatat si mi-a dat volum mare la par!

| aLL3xandra97 a răspuns:

Inceraca sa folosesti balsam de par. Balsamul de par ajuta la hidratarea parului si reface firele despicate, face parul mai matasos si mai usor de pieptanat sau de coafat, contribuie la ingrijirea delicata si eficienta a parului, incetineste caderea parului, confera luciu, revitalizeaza parul gras sau cu tendinte de ingrasare, protejeaza si fortifica parul vopsit, previne deteriorarea parului, tonifica pielea capului, ingrijeste intensiv parul uscat sau deteriorat.

| myyno a răspuns:

Poti sa iti dai cu un amestec de 10 linguri de otet si un ou!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Balsamul de la Pantene e super bun. Il descurca si il face si moale. Stralucitor... incearca sa nu te vopsesti des sau ai grija ca blondul arde mult parul dar isi revine el. Poti si cu otet de asemenea. Dar balsamul miroase si frumos. happy

| Biancaϟ a răspuns:

Folosesti balsam? tongue

| Dedeliciouss a răspuns:

Eu am parul putin mai jos de piept
Ma spal cu Pantten Aqua Light
Si il am si stralucitor.dar pe deoparte im si creste destul de repede.