| evanescence a întrebat:

Ce profesie ati dori sa aveti? si ce obiecte la scoala va place?

10 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Profesor.Nu ca mi-ar placea copii in mod deosebit, ci faptul ca le pot influienta modul de a gandi

| Psihiatra a răspuns:

Nu pot zice ca imi place.Am multi colegi dubiosi care`mi strica toata ziua. Dar cu invatatura nu ma cert. Cred ca asi deveni criminalista, critic literar, editor la o revista, judecatoare, etc.Am multe meserii din care sa aleg si nu ma pot hotari happy

| me a răspuns:

Mie place gramatica, tu nu place de ea!

| AliceHappyGirl a răspuns:

Eu vreau sa-mi deschid o mica afacere.
Materiile care imi plac: romana, negociere in afaceri, finantarea afacerii, turism, economia aplicata si geografia.

| maryy a răspuns:

Mi-ar place avocat si intentionez sa studiez Facultatea de Drept.Materii preferate:romana, engleza, matematica, istorie, biologie. ed. tehnologica, desenul.

| saymoon a răspuns:

La scoala imi plac mai multe materii, de fapt cam toate in afara de matematica si chimie. Probabil o sa fac medicina sau ceva in domeniul cercetarii.

| Deyutza a răspuns:

Si eu cred ca ma voi face ceva in domeniul medicinii
materii pref: biologie, geografie, franceza
cea mai detestata engleza si un pic matewinking

| DannyNuIntelegeTPU a răspuns:

La scoala imi plac multe materii:geometria, engleza, fizica, romana, chimiahee hee
Urasc franceza si uneori desenul, pentru ca am ajuns sa scriem pagini buunee.si e ft greu sa iei note bune.

Cat despre meserie...nu stiu...de multe ori as bate pe cineva pentru o chitara sau pentru pian:X:X.alteori as sta in cap pentru o carte buna, in miezul noptii, sub cerul instelat.
Cu toate astea, daca nu reusesc sa fac ceva cu muzica, ma voi face stomatologbig grin
tie ce obiecte scolare iti plac? si ce profesie ai vrea sa ai?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Psiholog sau ceva de genul.

| blue2041 a răspuns:

Mie mi-ar placea sa devin detectiv criminalist si sa lucrez in strainatate.de exemplu in Statele Unite:Xsi cel mai mult imi place engleza in mod special dar imi place sa invat si alte limbi straine si alta materie biologia