| Dan_8062 a întrebat:

Ce profil credeti ca ar fi mai bine sa aleg dintre mate info intensiv informatica sau mate info intensiv engleza? Nu am luat bilingvul la engleza nu sun stralucit la aceasta materie.Si apropo :este greu la intensiv informatica (asa mi-au zis niste prieteni), iar la intensiv engleza faci mai putina mate sau info? Si care ar fi mai folositoare informatica sau engleza? Oricum materiile mele preferate sunt fizica matematica si franceza(dar nu am gasit mate info intensiv franceza )?

4 răspunsuri:
| Bulineee a răspuns:

Pai,daca nu ai luat bilingvul nu cred ca poti sa intri acolo.Din cate stiu eu..., dar eu as alege engleza pentru ca nu dai BAC din matematica. Faci mai multe ore de limba romana, istorie(parca), si multe ore de engleza. Succes!

| Dan_8062 explică (pentru Bulineee):

Ba frate eu chiar vreau sa dau bac la mate, vreau sa ma axez pe partea asta cu real!

| Bulineee a răspuns (pentru Dan_8062):

In primul rand,"Surioara", nu "Frate"...Si in al doilea rand, eu doar ti-am explicat cum sta treaba ca sa iti fie mai usor de ales.

| dorurap a răspuns:

Te-as sfatui sa te duci la informatica daca spui ca nu esti asa de stralucita la engleza la info poate te mei descurci