| Robert5678 a întrebat:

Ce rol are parul din zonele intime?

Sau ce rol avea in perioada primitiva?

2 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Intotdeauna a avut un rol de protectie ( virusi, paraziti, chiar si frig), daca te uiti la animale, ele nu au par in zona respectiva. Pentru unii e erotic, pentru altii nu.Parerile s-au schimbat mult, de cand cu moda sexului oral.( suntem mai rai decat animalele, din aceste punct de vedere). Parul, retine mult din mirosurile emanate de organele sexuale.Animalele, chiar se miros, recunoscand sexul, probabil si daca femela e apta de procreere.In orice caz, cred ca nu trebuie exagerat nici cu indepartarea lui, dupa cum nu e frumos nici sa ai o adevarata claie.sa mai fie si rosu.Adevarul e ca mult timp, arta si mai ales sculptura, a prezentat omul fara. podoaba.

| Pupily92 a răspuns:

Doctorii spun ca femeile nu ar trebui sa-si dea jos parul pubian pentru ca acesta absoarbe mirosul specific vaginului(care cica este extrem de excitant pentru un barbat). am mai citit ca femeile ar trebui sa se spele odata la 2-4 zile...si atunci doar cu apa goala.si ca nici in zilele de menstruatie nu e obligatoriu sa te speli.tot de doctori spus.
eu una nu`s de acord cu cele de mai sus.sa nu te speli cu sapun in vagin, da! pentru ca usuca vaginul in interior si riscul unei infectii creste.happy mai multe despre parul pubian nu stiu.pentru ca nu-l port.happy