| Mynni3 a întrebat:

Ce sa aleg ca nu stiu ce sa fac filologie sau stiinte ale naturii!? RASPUNS URGENT DAU FUNDA!cryingcryingcryingcryingcryingcryingcryingsadcrying:d:d:d:d:d:d

Răspuns Câştigător
| DeiutaDragutaTha a răspuns:

Buna, in caz ca iti place matematica chimia fizica si biologia te-as sfatui sa mergi la SN(stiinte ale naturii) sau daca iti place engleza franceza romana du-te la filologie...din clasa a-XI-a la Filo numai faci mate chimie si fizica, bafta sa alegi ce iti place tie. Funda?

5 răspunsuri:
| M25M a răspuns:

Iti spun ce vei face la filologie: predominat limba romana( literatura univerrsala, jurnalism, gramatica etc.) istorie geografie limbile straine asta predominant. Matematia, fizica chimie si biologie ai sa le faci pana in a 10-a (inclusiv). In fiecare an ai sa ai un obiect social(economie, psihologie, filosofie etc) doar o ora pe saptmana.

| AllTogether a răspuns:

Stiintele

| paulanagy a răspuns:

Eu iti recomand filologie acolo e foarte putina mate asta daca nu iti place si iti recomand in primul rand asta pentru ca iti vei imbogatii atat vocabularu cat si mintea si stiinte ale naturii se pune ca e foarte foarte greu asa ca nu stiu ce sa spun e alegerea ta dar ai grija fa-o pe ce potrivita!

| DeiutaDragutaTha a răspuns:

Sa stiti ca la Stiinte e foarte fain este un profil greut pentru cei care nu le plac mate si fizica(ca si minehappy dar e ok, biologia e foarte frumoasa la fel si chimia.

| RaduBoian a răspuns:

Depinde de ce meserie vrei sa faci.De exemplu daca mergi la filologie poti sa te faci translator sau profesor de engleza\franceza (depinde la ce limba vrei sa mergi) si la stinte ale maturi ai mai multe optiuni:doctor, certetator(tine de chimie), biolog etc.