| minioni a întrebat:

Ce sa fac ca sa nu ma mai jigneasca colegi la scoala

8 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

Dacă nu au nici un motiv să facă asta, ignoră-i. Oamenii sunt mai nașpa decât îți poți închipui tu! Spun lucruri pe care nici măcar ei nu le înțeleg, fac lucruri ce mai târziu le regretă, vorbesc fără a ști prea mult despre ceva.
Nu poți face nimic! Poți doar să le ignori cuvintele răutăcioase, să-i lași să se plictisească singuri.

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Depinde de ce te jignesc.

| Hieer a răspuns:

Salut.

Ei te jignesc asa, fara ca tu sa le faci nimic? Daca da, incearca sa vorbesti cu ei si sa ii intrebi ce au cu tine, incearca sa aflii motivul jignirilor lor. Daca nu merge asa, vorbeste cu parintii/directorul/dirigintele despre asta ...si remediati cumva problema.

Sper ca te-am ajutat!

| RadioactiveUranium a răspuns:

De ce te jignesc?

| denna_6865 a răspuns:

Vorbeste cu diriginta despre situatii in care esti si de asemenea cerei sa faca sedinta cu parintii, iar colegii tai sa fie si ei de fata. nu te teme daca unii nu iti vor vorbii dupa aceea...cei care iti sunt prieteni iti vor vorbii oricum

| Blackrose101 a răspuns:

Ai putea sa le raspunzi cu aceeasi moneda, dar eu sunt de parere ca nu merita atentia ta. Poti pur si simplu sa ii ignori, dar daca tu ai facut ceva pentru care ei te jignesc acum ar trebui sa iti ceri scuze.

| KiduZQ a răspuns:

Ignora-i sau spune-le pur si simplu ca nu te cobori la nivelul lor de inteligenta. Dar curiozitatea mea este de ce te jignesc? Si cu ce ii ajuta in viata faptul ca te jignesc happy Daca vrei sa discuti scrie-mi mesaj privat si discutam pe un chathappy