| Eli2000 a întrebat:

Ce sa fac ca sai atrag atentia unui baiat. Suntem in aceeasi clasa, tot in clasa 7

Răspuns Câştigător
| Dilavia a răspuns:

Pai mai itai studiazal si incearca sa afli ce lururi ii plac si de ce este el intresat, apoi incearca sa te bagi in seama cu el si sa faci o conversatie despre lucrurile care ii plac lui dai de parere ca si tu esti intresata de acelasi lucruri ca el incearca usor usor sa il atragi de tine cu lucrurile in comun pe care le aveti voi 2 asa el va crede ca tu trebuie sa fii fata perfecta pentru el ca aveti multe chesti in comun si ca var sta bine in preuna asta trebuie sa creada el si ai sa vezi ca merge eu iti voi da mai jos un ex cum sa faci voi spune ca el este atras de masini, na ca exemplu :
deci sa zicem ca lui ii plac masinile de un anumit tip cum ar fi logan de culoare albastra. ok? asa si tu dupa ce ai descoperit ca ii plac masinile astea te bagi cu el in seama zicandu-i:
-buna eu sunt...(cum te cheama pe tine), ce faci? alte din astea ca de inceput de conversatie si apoi ii spui ca ai vazut o masina logan albastra foarte frumoasa ca iti plac mult aceste masini de acest tip si ca abia astepti sa iti iei permisul!
el va spune:
-si mie imi plac foarte tare si eu abia astept sa imi iau permisul!
tu zici:
- o serios! misto ce alte chesti iti mai plac?
el:
-pai mai imi plac...(ce ii mai plac lui)
tu:
- aa da pai si mie imi plac aceleasi lucruri tare nu?
el:
-da e tare!
tu:
-zi-mi despre familia ta poate mai avem si alte chesti in comun!
el:
-da sigur pai familia mea e asa...(cum este familia lui)
tu:
- super! este misto familia ta (daca familia ta este ca a lui spune ca si a ta e la fel daca e alfel spune-i cum e familia ta poate o sa i se pare intresanta )
asta cum ca ii plac masinile am pus-o de la mine ca ex acum nu stiu ce ii place vezi si u si cauta multe chesti in comun eu ti-am dat un dialog asa ca sa iti dai seama ce conversatie sa ai cu el sa stii ca astea merg de fiecare data ok bafta sper ca te-am ajutat pa pa te pup si succes mult la acel baiat!

8 răspunsuri:
| superdorex a răspuns:

• Fii atenta la cum socializeaza cu tine, miscarile si gesturile pe care le face fata de tine. Daca iti zambeste in timpul orelor, sau se intoarce la tine la banca, se baga in seama cu tine, atunci cand te uiti la el isi intoarce privirea in alta directie sunt semne ca te place.
• Daca vrei ca el sa te placa trebuie sa te imbraci mai sexy, aranjezi parul, machezi astfel incat sa ii atragi atentia. Apoi sa aflii ce pasiuni are si sa te faci interesata de ceea ce ii place si lui, trebuie sa te porti normal, sa nu razi in hohote din orice, sa te bagi cu el in seama si sa purtati discutii despre scoala, pasiuni, orice. Vorbeste cu el si pe mess si propune-i sa iesiti undeva ca sa va cunoasteti mai bine asta daca nu o va face el inainte. Apoi gaseste un moment potrivit si spune-i ce simti pentru el. Bafta!

| AliveOne a răspuns:

Vezi ce-i place si incerca sa faci si tu la fel sigur te va observa

| neutrino a răspuns:

Pune-ti tocuri foarte mari si precis ii vei atraga atentia.

| Eli2000 explică (pentru neutrino):

Am incercat si de abia dupa 3 saptamani si-a dat seama ca port!

| Dilavia a răspuns:

Mersi de fundita sper ca o sa-l atragi langa tine sa imi zici si mie daca ai reusit! sper sa ai mult succes bafta te pup dulce noroc pa

| Eli2000 explică (pentru Dilavia):

Ms mult! Acum suntem impreuna. M-a intrebat astazi daca vreau sa fim impreuna si am acceptat. Dar culmea e ca el ma placea de mult, dar nu a avut curajul sa o spuna!

| Dilavia a răspuns (pentru Eli2000):

Ti-am zis ca functioneza! cu placere acelasi lucru am facut si eu cu baiatul pe care il placeam si suntem de 3 ani in preuna si ne iubim mult de tot dar daca nu ma bagam in seama cu el si nu ma faceam intresata de fotbal acum poate nu eram cu el! bravo tie va doresc sa fiti fericiti in preuna si te rog frumos sa imi dai detalii adica cand te-ai bagat cu el in seama zi-mi si mie de ce era el intresat cel mai tare? aaa da sa ti minte mereu asta: baietilor le creste inima in ei cand vede o fata intresata de acelasi lucru ca ei! ei cand vad asta se simt ca mamele care isi aud copii spunand pentru prima oara mami iti dai seama ce bucurie pe ei de aia si l-ai atras langa tine sa nu uiti sa imi dai detalii pa te pup si sa fiti fericiti in continuare in preuna pentru mult timp pa

| roxanabombonik a răspuns:

Vorbeste cu el,,,, fa-l sa isi dea seama ca il placibatting eyelashes