| Byb2001 a întrebat:

Ce sa fac daca îmi vine să mă sinucid din cauză că am desenat pe o tabla inteligenta la școala cu markerul? Nu se mai ia și s-ar putea să nu mai meargă din cauză că s-ar fi ars pixelii și costa destul de mult și părinții sunt supărații pe mine și mi-a zis directoarea că o să se facă proces verbal pentru asta.

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să te abții, căci ceea ce ai stricat se poate repara, dar acel act este fără posibilitatea de reparare.

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Inveti din greseli si promiti parintilor sa iei numai note de 10, ca sa-ti raspumperi greseala, fata de ei, fiindca ei or sa fie nevoiti sa faca imprumut bancar, ca sa cumpere tabla noua.

| Byb2001 explică (pentru Violleta2022):

Merge tabla nu mai trebuie platita

| Violleta2022 a răspuns (pentru Byb2001):

Nu-i vorba de mers ci de faptul ca este mazgalita si afectata, ca-i un lucru electronic delicat...
Ma rog, veti primi acasa informarae de la director.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

S-a facut aceeasi prostie pe cand eram eu in liceu, pana la urma s-a gasit o modalitate de a sterge tabla aia "desteapta".

| Celcestietot a răspuns:

Dar de ce faci numai prostii big grin? Eu inteleg ca te mai si distrezi in liceu, dar nici chiar asa.

| PsihologDanielBotezan a răspuns:

Bună! Liniștește-te! happy Nu ai omorât pe nimeni. big grin Fapta e deja consumată. Nu te stresa și necăji prea tare. Trece! happy

| Byb2001 explică (pentru PsihologDanielBotezan):

Da

| Byb2001 explică (pentru PsihologDanielBotezan):

Dar ce este procesul verbal? și dacă o să îmi scadă nota la purtare cu cate puncte?

| PsihologDanielBotezan a răspuns (pentru Byb2001):

Act prin care se constată un delict. Nu te îngrijora prea tare! happy Cred că a exagerat directoarea.winking

| Byb2001 explică (pentru PsihologDanielBotezan):

Da sa vad mâine ce zice și dirigintele și diseară că o să vorbească cu mama

| Byb2001 explică:

Nu mai rezist stau Intr un stres continuu din cauza asta

| sadrian46 a răspuns (pentru Byb2001):

Respiri lent, liniștit și adânc. Astfel controlezi stresul.