| anonim_4396 a întrebat:

Ce sa fac? eu nu am prieten, dar am un amic care de fiecare data cand ne intalnim ne purtam de parca am sta impreuna...problema e ca el are prietena si i am zis ca ar fi mai bine sa incetam, el nu vrea sa renunte la prietena lui dar nici la mine si eu nu sunt dispusa de o asemenea relatiesad...nu mai stiu ce sa fac.

Răspuns Câştigător
eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Pai inceraca sa'i explici ca nu mai merge asa... ori tu ori prietena lui...cu amndoua nu se poate...si da nu vrea sa renunte la niciuna atunci renunta tu la el...nu merita...si tot tu o sa ai de suferit daca continui chestia asta sad

10 răspunsuri:
| antonius74 a răspuns:

In cazul asta tipul e un nesimtit (scuze de expresie). daca are prietena, la ce-i trebuie 2? poate te foloseste s-o faca pe aia geloasa...cauta niste metode sa scapi de el definitiv

| emima a răspuns:

Poi tu ar trebui sa-i impui atat lui cat si tie si ar trebui sa-i zici gata nu mai vreau lasa-ma in pace nu vreau o astfel de relatie cand nu mai esti impreuna cu ea atunc poate vom fi impreuna.
Dar crezi tu daca te combini cu el crezi ca nu te va insela? eu nu cred asa ceva ca se cunoaste daca o inseala pe ea si cu tine va face la fel:0
multe bafta

| rozalia25 a răspuns:

Chiar daca doare putin trimite-l la plimbare, alunga-l din viata ta. Daca se poarta asa nu merita prietenia ta. E plin de oameni faini care nu si-ar trada prietenii, iubitii, cauta-i si fa-ti prieteni!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ba esti dispusa, si abia astepti so insele pe aia cu tine.si tu stii foarte bine. da o dai in parabole pe aici.bravo lui daca va duce pe amandoua.altii nu au nici una. da sa-ti spun o faza; cand ai una n-ai nici una, cand ai trei de abia ai una.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Renunta la el. te foloseste doar.
daca nu poate renunta la prietena lui inseamna ca tine la ea dar in acelasi timp te vrea si pe tine.
gandeste`te daca ar afla prietena lui. e rau pentru tine.
Renunta la el si gaseste`ti un baiat singur care sa tina la tine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iumpune-i ori ea ori tu, tu chiar ai putea trai cu ideea ca el iti da doar jumatate din dragostea lui? si numai spun cat de urat ar fi din partea ta sa-i fac asta acelei fete sad inceteaza sa te intalnesti cu el pana nu alege ori tu ori ea happy mult succes

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu trebuie sa ii impui nimic, sa il faci sa inteleaga nimic, e dreptul lui sa faca ce vrea, sa aiba 2 prietene... DAAAAR si dreptul tau sa refuzi sa mai iesi cu el. Cine te opreste sa nu te mai intalnesti cu el? te obliga sa fii cu el? El iti propune i-ar tu pur si simplu refuzi sa te mai intalnesti cu el. Ii spui ca nu iti mai face placere sa te intalnesti cu un baiat care are prietena. Punct.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fa asa ca el sa uitete de ea si ssatsi atraga atemtsia mai mult tie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stii odata am fost pus si eu in situatia lui nu a ta... si eu simteam nevoia de a avea o aventura sau chiar mai mult... nu stiu cum e posibil dar eu am iubit si 2 persoane in acelasi timp.

| doddie a răspuns:

Nu il poti obliga sa renunte la ea, daca o iubeste.Lasa-i timp de gandire. Daca alege fata acee ati putea ramane prieteni.Nu trebuie sa te infurii, ca doar nu e ultimul baiat de pe planeta, asa-i?