| Antonicuta4 a întrebat:

Ce sa fac fiindca un baiat la scoala pur si simplu nu ma lasa ma enerveaza de moarte si nu ma lasa deloc in pace ce ma fac?

Răspuns Câştigător
| pustoaica3 a răspuns:

Vorbeste cu el, intreaba-l ce are cu tine. De obicei, daca un baiat tachineaza o fata inseamna ca o place. Succes!

3 răspunsuri:
| LarissaMouse a răspuns:

Buna!
In primul rand invata si tu sa scrii.De ce nu mai foloseste nimeni semne de punctuatie in zilele astea? Sa sti ca sunt gratis.
In al doilea rand, daca el nu te lasa in pace, poate ca te place.Depinde si de cum se comporta cu tine fata de alte fete. Daca vrei sa te lase in pace, pur si simplu spune-i.Probabil ca ai incercat sa faci asta,insa in ce mod? Pentru ca daca ai inceput sa tipi la el, atunci l-ai intaratat si mai tare. Vorbeste frumos, explica-i situatia si va intelege. Off, ce e atat de greu? El e un om, ca si tine.Sunteti din aceeasi specie, in pana mea laughing Nu te mananca daca vorbesti cu el.Iar daca asta nu merge, atunci ignora-l.
SucceS!

| SimonaSimona01 a răspuns:

Vorbeste cu un adult, cum ar fi diriginta ta sau a lui, directorul sau parintilor

| Antonicuta4 explică (pentru SimonaSimona01):

Am vorbit cu doamna diriginta l-a certat cam rau si I-a dat 4 la purtare dar tot nu ma lasa