| Aberdeen a întrebat:

V a cer un mic sfat+un argument pe masura, va rog.Deci...cum trebuie sa reactionam in momentul in care o persoana ne enerveaza(la modul ca nu ne lasa in pace deloc)? Am patit asta la scoala cu un baiat si nemaisuportand, din impuls l-am plesnit...nu stiu daca am reactionat bine, ce-i drept inca nu a aflat nimeni.Crede-ti ca am reactionat ok?(cu siguranta raspunsul va fi nu, de aceea va mai intreb: cum ar trebui sa reactionez pe viitor)?

P.S:am incercat si indiferenta(nu a functionat). multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| CPatrick a răspuns:

Hei salut! Parerea mea e ca trebuia sa discuti cu baiatul respectiv si sa-i spui ce simti. Daca nici asta nu merge, trebuia sa discuti cu unul din prieteni sau parinti.In general acel baiat poate si te simpatiza, nu se stie.Reactia ta, cum ai spus nu a fost foarte corecta...Prin calm si vorbe puteai sa rezolvi situatia. daca in continuare tot va face ce facea(te va enerva)incearca sa-i spui cit de mult te deranjeaza faptele lui.In caz contrar, ia masuri (apelind la parinti, adult de incredere, profesor).

5 răspunsuri:
| teodora24 a răspuns:

Dupa parerea mea, trebuia sa-i spui acelui baiat sa te lase in pace, daca nu, trebuia sa-i spui unuia dintre profesori(diriginte).In caz ca nu merge nici aceasta, consider ca ai procedat bine, asa as fi facut si eu!winkingwinkingwinking

| Aberdeen explică (pentru teodora24):

Multumesc pentru raspuns happy

| teodora24 a răspuns (pentru Aberdeen):

:*:*:*

| Zapqa a răspuns:

Din opinia mea ai reactionat bine! happy
Eu sunt la fel ca tine.La nervi(STAI DEPARTE) ca ti-o iei! Deci tot asa!