| dorin_boeru a întrebat:

Am un conflict la scoala pe care vreau sa il sting. Am un baiat si ma enerveaza la greu, ma chinuie si nu ma lasa in pace. Mai mult ca sigur am gresit ca am ignorat, dar acum nu mai pot face asta. Cum pot sa termin odata pentru totdeauna cu acel tip? El e mai mare si mai puternic ca mine, deci nu se pune problema de bataie. Plus ca nici nu as recurge la asa ceva, nu vreau. Imi doresc sa fie cat mai pasnic.

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să îl întrebi simplu? Ce vrei? Care e problema ta?

| Nilsson a răspuns:

E o problemă delicată bullyingul în școli.
Trebuie să îți evaluezi opțiunile și să faci alegerea cea mai bună.
Prima și cea mai la îndemână este să îl ignori în continuare și să nu îl lași să te afecteze.
Alta e să pui piciorul în prag și să îl spui ferm și răspicat sa te mai scutească cu miștourile, dar pentru asta trebuie să îți depășești frica și să nu îți fie teama de el.

| Andra9pk a răspuns:

Dar care e problema lui? I-ai facut tu ceva ce l-a deranjat sau face asa doar sa te enerveze? Discuta cu el..cadeti la intelegere. Daca ai gresit cu ceva, cere-ti scuze.