| Zazy a întrebat:

Ce sa fac sa fiu o persoana mai putin rusinoasa? De curand, un baiat a incercat sa ma bage in seama, eu i-am zambit si totusi nu l-am lasat sa creada ca nu-l plac, fiindca il iubesc foarte mult, dar tremur ..fiindca e prima data.nu stiu cum sa actionez.ma puteti ajuta? Va rog.Multumesc.
Daca va ajuta... suntem colegi de meditatii la mate, acolo ne intalnim si ne zambim e fiecare data. Va rog.Multumesc(nu as vrea sa -l pierd si pe el, il iubesc mult).

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Invata sa-i zambesti si tu, ca altfel risti sa-l pierzi!

| gabbyella200051 a răspuns:

Deci uite asa eram si eu.
Pentru a vea incredere in tine trebuie sa nu te mai subestimezi. O tactica buna ar fi cea de a te uita in oglinda mult timp, curând vei vedea ca esti perfecta. Nu te teme sa gresesti, gresind vei părea tare
Daca cu adevărat il iubesti trebuie sa cauti unde are ore cate are si sa te vezi mai des cu el. La mine tot e asa dar il stiu de doi ani deci succes

| Zazy explică (pentru gabbyella200051):

Imi este teamă sa nu fiu prea directă, o sa încerc să-mi înving frica, dar mi-e greu... chiar il iubesc si mi-e frică să nu fac un pas greșit, să-i las o impresie proastă. El, ma baga in seama iar la meditatii m-a si ajutat la un exercitiu pe care nu-l stiam (cand profu pleca pentru cateva minute...) dar eu sunt timida si pe moment nu stiu cum sa reactionez, tac si aia e tot. Iar cand ajung acasa imi vin tot felul de chestii in cap, chestii dragute, de exemplu il puteam intreba ce clasa e (desi stiu deja, dar ca sa par si eu interesata laughing ). Multumesc pentru sfatul tau, o sa incerc din rasputeri sa tin cont de el.

| gabbyella200051 a răspuns (pentru Zazy):

Funda se poate. Am mare nevoie. Deci please?