| popmirgea1999 a întrebat:

Ce sa fac sa nu mai pot ierta(nu ma lasa sufletu sa nu iert)am iertat de prea multe ori si nu mai vreau.

2 răspunsuri:
| LarissaMouse a răspuns:

Buna.eu cred ca nu ar trebui sa nu mai ierti, deoarece o sa iti fie greu. ce trebuie sa faci este sa ierti, dar sa nu uiti si sa fi ma precaut/a.

| Mădăăăăăăăăăăăăăăă a răspuns:

Stii de cate ori ne-a iertat Dumnezeu pe toti? Stii ca din cauza oamenilor care au uitat sa mai ierte, au fost rai si haini, a fost dispus sa moara pe cruce? De ce te simti stanjenit ca ierti de prea multe ori? Esti o persoana speciala< pentru ca ai aceasta putere. Mai bine nu vorbesti cu acea persoana, dar iart-o in sufletul tau. Vei fi impacat cu tine insuti. Si eu aveam aceeasi problema, mi se parea ca pic de proasta si ca lumea isi bate joc, dar cu timpul am inceput sa vad lucrurile altfel. Un preot mi-a spus ca daca un om iti greseste de 10 ori pe zi, sa nu-l ierti de 10 ori, sa-l ierti de 1000 de ori. Bafta multa :*