| JoHnNy1636 a întrebat:

Ce sa fac si eu sa ma ingras? Nu reusesc deloc, am 16 ani, 1.69 inaltime si 58kg, iau micul dejun la 14:00, prinzul la 18:00 si cina la 23 si a doua cinalaughing la 1-2 dimineata,sunt cam sedentar, mananc fast food, cola la zi tot felul de prostii dar nu stiu ce sa fac sa ma ingras.

10 răspunsuri:
| Ciufixx a răspuns:

Mananca mai normallaughingDimineata ar fi bine sa manaci ceva mai consistent Cum ar fi doua ochiuri, niste lapte cu paine unsa cu dulceata, etc.La pranz o supa niste cartofi, paine ALBA, pui, etc.Seara peste, sarmale, chiftelute, ceva consistent.Iar intre mese ar fi bine sa mananci un sandwich, fructe, prajitura facuta in casa etc.Si inca ceva.Crezi tu ca daca iei Micul-dejun la doua te ingrasi? Masa de dimineata e cea mai importanta care se ia paana la maximum 10.Si P.S nu manca prosti si de la fast-food, mai mult iti iei viata incet-incet, Pwwpi:*

| JoHnNy1636 explică (pentru Ciufixx):

Doar la orele alea imi vine sa mananc, dimineata mananc doar un sanwich, uneori nici ala, iar la ore tarzii tot asa..mancanc ca atunci mi-e foame, eu asa mananc de cand ma stiu si nu stiu ce sa fac

| Okami23 a răspuns:

Ar trebui sa mananci la ore mai decente si mai sanatos

| JoHnNy1636 explică (pentru Okami23):

Auzeam ca daca mananci nesanatos te ingrasi, dar oricum nu asta e motivul care mananc ce mananc, cand mananc.

| Okami23 a răspuns (pentru JoHnNy1636):

Daca ajungi pe la doctor cu sanatatea distrusa sa nu comentezi, si eu incerc sa ma ingras am pus 1 kg in sase luni dar am rabdare si incerc sa mananc regulat si cat de cat sanatos

| JoHnNy1636 explică (pentru Okami23):

La doctor ajung in medie odata la 2 ani doar cu dureri de burta mari, deci nu stau asa rau cu sanatatea.

| Hunt_Jake_1993 a răspuns (pentru JoHnNy1636):

Intelege ca nu trebuie sa te ingrasi pentru ca varsta nu iti permite. mananca regulat, nu la ore de-alea stupide. nu faci tu 200 de flotari sa fim seriosi. fibra nu inseamna sa ai brate de halterofil. fa sport, mananca cum trebuie si o sa fii sanatos. O sa te ingrasi cu timpul

| Hunt_Jake_1993 a răspuns:

Dc vrei sa te ingrasi? ai o masa foarte ok in raport cu inaltimea. e de la metabolism. ai arderile puternice, ceea ce impiedica ingrasatul pentru ca esti tanar. fa flotari si abdomene ca sa faci fibra. nu-ti trebuie grasime.

| JoHnNy1636 explică (pentru Hunt_Jake_1993):

Pai fac flotari 200 pe zi dar ce fibra fac daca sunt slab?

| Cosmin86 a răspuns (pentru JoHnNy1636):

Cum adica "pe zi"? Muschii se dezvolta in zilele de pauza, NU cand ii lucrezi.