| anonim_4396 a întrebat:

Ce se intampla cu generatia asta? Ce se intampla cu copiii din ziua de azi? (NU toti) dar mare majoritate fumeaza si se drogheaza si fetele sunt niste panarame. Din pacate fac si eu parte din generatia asta (16 ani) dar nu mi se pare deloc normal si ok nimic ce se intampla, nu pot sa ma inteleg cu copiii din generatia asta deloc, ori e o generatie de rahat, ori eu sunt stricat

4 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Pentru că au fost crescuți, majoritatea, nu toți din fericire, de părinți absenți, de părinți care au crezut că banii, cadourile pot suplini educația!
Ca să fii "panaramă", trebuie bani pentru haine, încălțăminte, accesorii și altele. Ca să consumi droguri îți trebuie bani.
Sunteți într-un oraș mare. În orașele mai mici, altfel de situații sunt mai rare.
Da, toate generațiile sunt rebele la timpul lor, dar nu eram atât de violenți, atât de destrăbălați!

| RAY a răspuns:

Te adaptezi sau mori =asta e viata

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Toate generatiile sunt la fel. E (majoritatea) pentru ca tu stai printre ei.
"fumeaza si se drogheaza, si fetele sunt niste panarame. " - sunt doar in perioada aia a vârstei in care sunt extrem de prosti, se intelege. sunt niste copii. Altii le mai revine mintea la cap sau se tin de asa ceva mult si bine. Depinde doar de ei.
De ce ai postat aceasta intrebare la dragoste si sex? Ce ascunde frustrare, tea lãsat prietena pentru un drogat? Sa stii Poti sa fii un baiat cult cu socoala si la locul lui. Degeaba daca n-o fwti bine, dar bine. E biologic chestia asta.

| Public22 a răspuns:

Tu ai o problema. Fii și tu cool ca ei. Ai văzut ca nu te baga nimeni în seama. Fa ceva cu viata ta, omule laughing glumesc. Ești bine asa cum ești, crede-ma!