| Kimy_8371 a întrebat:

Ce se intampla cu parul daca il spal prea des? La cate zile este ok sa ne spalam? Eu ma spal odata la 2 zile.am incercat sa ma spal odata la 3 zile dar nu rezista se ingrasa. Este bine daca ma spal la 2 zile?big grin

Răspuns Câştigător
| buterfly a răspuns:

Pai din cate stiu nu e nici foarte bine...Sti cum e...Tu ti-ai invatat parul asa si de aia ti se ingrasa si asa de repedebig grin
Eu ma spal pe cap cam odata la 3 zile.
Foloseste o masca odata pe saptamana si un sampon anti-ingrasare!happy

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Spaniolii daca nu fac dus in fiecare zi se considera imputiti. Parul nu pateste nimic.Mai ales vara cand isi fac baie dimineata si noaptea laughing sunt patetici vara ii inteleg dar odata noaptea e de ajuns sunt asa batuti in cap.

| Alexander21 a răspuns:

Eu ma spal zilnic, deja de un an.Si nu are nimic in cazul meu,doar atata ca el creste mult mai repede decat obisnuit (sunt baiat). Insa apa sa nu fie calda tare,si uscal natural cu un prosop,nu folosi placa sau uscatorul de par, pentru ca pot sa apara caderile de par abundente.Iar pentru parul gras sunt anumite sampoane, deci nu e necesar sa il speli odata la 2 zile, indicat ar fi la 3 zile, si foloseste un sampon pentru parul tau.Toti avem un nume, dar si corpul nostru are un tipar, si trebuie sa ii dam ceea ce are nevoie.

| Maiiiiia a răspuns:

Spalal la 3 zile eu mil spal din 3 in 3 zile si nu am patit nimic am auzit ca daca il speli desfaci paduchi si na eu ma dau si cu balsam si ma spal cu panten de mult si n-am matreata nimic si am 17 ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu ca spalarea zilnica a parului sensibilizeaza radacina si il face sa cada tot mai mult, si vorba reclamei, parului tau ii sta bine pe capul tau.
Deci big grin Hai, nu zilnic, dar macar la 3 zile maxim... Nici chiar zilnic.
Stiu persoane care au urmat un astfel de sfat si aveau probleme mari cu caderea parului.