| Looovely a întrebat:

Ce se intampla intre ep 80 si 120 din Naruto? Un scurt rezumat.Va roog!
Fundawinking!

Răspuns Câştigător
| catalineusx a răspuns:

Un mic rezumat ar fi:Orocimaru doreste sa il ia pe Sasuke pentru a-i lua corpul(deoarece Orocimaru trebuie sa-si schimbe corpul din 5 in 5 ani; poate ai vazut daca ai urmarit naruto shippuden cand Sasuke il va omori pe Orocimaru). Astfel are loc batalia dintre Orocimaru si Hokage-le satului frunzei, insa orocimaru il invinge pe Hokage omorandu-l(totusi Orocimaru ramane cu mainile sigilate printrun jutsu astfel nu mai poate sa faca tehnici jutsu.Il corupe pe Sasuke si il convinge sa plece cu el ca va deveni mai puternic si pleaca.Intre timp naruto il intalneste pe Pervy Sage si il roaga sa il antreneze. Fara Hokage satul frunzei este fara aparare si pleaca amandoi la Tsunade pentru a o propune Hokage.Aici invata si Naruto pentru prima data tehnica Rasengan pe care o va perfectiona. Tsunade era si un medic vestit, astfel Orocimaru ii propune sa ii vindece mainile sigilate. Tsunade refuza intr-un final si are loc batalia celor 3 Sanini(Jiraya(sau Pervy Sage) Orocimaru si Tsunade) si batalia dintre naruto si Gara cand naruto se transforma in vulpea cu 9 cozi si il infrange pe demonul Gara, de asemenea Jiraya si Tsunade castiga batalia impotriva lui Orocimaru Dupa batalie sasuke pleaca si se intalneste cu Kidomaru Jirobo Tayuya Kimimaro si respectiv Sakon pe care ii invinge in lupta si ii convinge sa il duca la Orocimaru.Astfel Naruto isi alcatuieste o echipa formata din Neji Choji Shikamaru si Kiba.Seda lupte decisive intre:Neji-Kidomaru Choji-Jirobo Shikamaru-Tayuya si Naruto-Kimimaro.Choji si Neji au reusit sa-si invinga singuri oponentii insa au fost gravi raniti si au lesinat.Shikamaru a facut fata cu greu atacurilor lui Tayuya insa nu a putut tine piept.Cand sa se dea lovitura finala apare Temari si-o invinge pe Tayuya.La fel si Kiba este grav ranit de Sakon, insa apare Kankuro si reuseste sa il invinga.In ceea ce-l priveste pe Naruto, el se lupta cu Kimimaro(tipul care scoate oase din corp) insa nu-i tine piept, dar apare Lee insa tot nu reuseste sa il invinga.In timpul luptei Sasuke pleaca, iar Naruto se duce dupa el si astfel se da lupta in acea vale cand se transforma(naruto in Kyuby si sasuke in cea de-a doua forma a semnului sau blestemat) care aduce victoria lui Sasuke. Dupa lupta Sasuke pleaca si isi continua calatoria sprev Orocimaru. Apare si Kakashi care il ia pe naruto(grav ranit) si il duce in sat.Cu toate ca misiunea a esuat si Naruto si pritenii lui sunt aproape morti, Naruto isi jura ca il va aduce inapoi pe Sasuke

4 răspunsuri:
| Looovely explică:

Multumesc.multumesc.
Desi nu trebuia sa te ostenesti sa scrii atata...mai mult vroiam sa stiu rezultatul luptelor cu echipa lu` Shikamaru[din cate am inteles el eseful].Si app.coji nu moare din cauza tehnici pe care a facut-o?

| wolfyna a răspuns:

Te iubesc si te ador intr-o cala de vapor

| wolfyna a răspuns:

Tia placut

| wolfyna a răspuns:

Naruto normal sau shippuden